Vše co se dělo u nás ve vinotéce...

Hudební večer - Dáša Ubrová, Vojtěch Svatoš, Milan Kašuba, Jakub Juránek

ČTVRTEK 22. ČERVNA 2023 OD 19:00

Dáša Ubrová, Vojtěch Svatoš, Milan Kašuba, Jakub Juránek - to je přátelství odrážející radost ze setkávání, tvorby a muzikantské zručnosti. 

Přijďte si užít hudby plný večer, připít si na nové autorské písně z právě do výroby odeslaného alba a k tomu lahodné víno! A kdo ví? Třeba bude i nějaké to překvapení...

Dáša Ubrová - zpěvačka se sametovým hlasem, textařka, výtvarnice, ilustrátorka, spisovatelka. Do svých textů i obrazů vkládá příběhy každodenního bytí.
Vojtěch Svatoš - talentovaný skladatel, aranžér, multiinstrumentalista, producent, zvukař, zpěvák se širokým žánrovým záběrem.
Milan Kašuba - jazzový kytarista, skladatel, aranžér, hudební pedagog, mistr improvizace, bezedná nádoba životního humoru a příběhů.
Jakub Juránek - kytarista, skladatel, zpěvák, muzikant každým coulem, vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde nyní působí jako pedagog.


Rezervujte si svá místa na telefonním čísle +420 730 171 990 nebo na mailu: info@rockwine.cz

https://www.dasaubrova.cz

https://www.facebook.com/hudbajeradost

https://www.instagram.com/ubrovadasa/
DEGUSTACE VINAŘSTVÍ TANZBERG - MIKULOV

ÚTERÝ 30. KVĚTNA 2023 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát nám představí svá výborná moravská vína rodinné vinařství TANZBERG Mikulov.

Jak říká zakladatel a majitel vinařství, dr. Vladimír Železný:

"Víno je naše vášeň. A ta je, spolu s vysokou profesionalitou, nedílnou součástí práce celého týmu v našem vinařství už od jeho počátku. Výsledkem jsou charismatická a originální vína, která se báječně pijí, a také vychutnávají. Vína s jasným původem, přiznávající pyšně z jakého podloží čerpala svůj jedinečný charakter. Vína s vnitřní energií a jiskrou, vína, která nejsou nudná, vína která mají příběh. A také vína, která bez rozpaků a radostně poukazují na svůj moravský původ. Vína hravá, inspirující, opředená legendami... Naše vína i sekty jsou takové, jaké by měly být i životy těch, kdo je milují."

Více o vinařství:  https://www.tanzberg.cz/


Můžete se těšit na ochutnávku 10 vzorků výborných moravských vín, které chutně doplní menu:

 1. - Variace sýrů s cibulovou marmeládou a pečivem.

2. - Kuřecí prsíčko z grilu s  bylinkovou omáčkou a tlačené brambory s podmáslím.

3. - Sušené brusinky s krémovou slanou čokoládou.


Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 600 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky moravského vína. :-)
HUDEBNÍ VEČER - JAZZCHAT 

PÁTEK 26. KVĚTNA 2023 OD 19:00


Zveme všechny příznivce hudby, kultury, zábavy a skvělého vína na další úžasný večer v Rockwine, kde nás tentokrát příjemným večerem bude provázet kapela:

THE JAZZCHAT

Osoby a obsazení: Hedvika Šlápotová - zpěv, flétna / Petr Vašek - saxofon, housle / Tomáš Vrtek - piano / Aleš Křenek - kontrabas

The Jazzchat je přirozeným pokračováním kapely Jazzycats po asi pěti letech jejího postupného vývoje a obměn složení i repertoáru. Hraje v komorní sestavě zejména jazzové standardy od konce 20. let (T. Layton: After You've Gone, Irvin Berling: Blue Skies), přes dobu klasického swingu (D. Ellington: It Don't Mean a Thing, T. Dameron: Lady Bird), doby válečné a poválečné (Kurt Weil: Speak Low, Errol Garner: Misty), bebop (Ch. Parker: My Little Suede Shoes), bossanovu (A. C. Jobim: Wave, L. Bonfa: Black Orpheus), až po současné (A. Cunningham: Six Feet is Too Far Away from You). Přitom vyvažuje respekt k původnímu záměru autorů a vlastní kreativitu.

Těšíme se na Vás a na skvělý a pohodový večer plný zábavy u sklenky výborného vína. Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz
nebo telefonicky na čísle 730 171 990.DEGUSTACE Vinařství Volařík - Mikulov

ČTVRTEK 11. KVĚTNA 2023 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát ochutnáme vzorky z moravského vinařství Volařík, které nám představí degustátor vinařství Filip Kosek.

Vinařství Volařík

Zakladatelem Vinařství Volařík, které vstoupilo na trh pod tímto označením v roce 2007, je Ing. Miroslav Volařík. Vinařství nyní obhospodařuje v integrované produkci 80 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Vyrábí přívlastková, zejména bílá, vína. Produkci doplňují vína rosé a od roku 2011 i Sekty Volařík.

Vinařství klade při pěstování velký význam na polohu vinice a vytváří vlastní řadu vín TERROIR – spojení nejprestižnějších viničních tratí s nejvhodnější odrůdou. Každá trať svou polohou, podložím a klimatickými podmínkami výrazně ovlivňuje charakter hrozna. Na etiketách vín z kolekce Terroir není dominantní odrůda, ale název viniční tratě - Kotelná, Železná, Ořechová hora, Věstonsko, Purmice, U Venuše a nově Plotny pro Merlot.

Více o vinařství si přečtěte zde: https://www.vinarstvivolarik.cz/cs


Ochutnáme 10 vzorků vín, které opět doplníme o menu vybrané k vínům.

Menu podávané k vínům:

1. Paštika z pečeného kuřete s rozinkami a mandlemi podávána na francouzské bagetce

2. Marinovaná vepřová kotleta s gratinovanými rozmarýnovými bramborami

3. Krémová mléčná čokoláda se sušenými švestkami

Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 650 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky výborného moravského vína. :-)ANDĚLÉ A PTÁCI - Vernisáž obrazů Evy Zahradníkové

STŘEDA 10. KVĚTNA V 18:00

"Člověk si vytvořil konečno, aby se neztratil, ale hledá nekonečno, aby se našel."
Výstava s názvem ANDĚLÉ A PTÁCI sleduje motto v záhlaví.
Eva Zahradníková se narodila v Brně. Její původní profese - projekce parků a zahrad - se pozvolna proměnila ve vášeň malířskou. Pomocí ní hledá i nachází uspokojení a klid. Funkcí umění je člověka povznášet a nikoli ubíjet. Dnes se často setkáváme s výtvarnými projevy, které stopují rysy doby, doby, která není útěšná... Eva Zahradníková se svým mužem, přítelem nejvzácnějším a též malířem, projela svět a i tyto prožitky formují její tvorbu. Jedna její část se věnuje kresbě pastelem či malbě aquarellem, ke které ji příroda vždy vybízí a právě s touto její částí se máte možnost na výstavě potkal. 

Prostory vinotéky Rockwine, do kterých svá díla (rozměry 100 až 180 cm) nainstalovala, jsou krásné a útulné. Přijďte a užijte si tuto atmosféru společně s námi. Vernisáž výstavy hudebně doprovodí Milan Kašuba a Dáša Ubrová, umělci, kteří svou bravurní lehkostí zarámují, příjemné chvíle.

Rezervujte si svá místa na telefonním čísle +420 730 171 990
nebo na mailu: info@rockwine.cz
www.evazahradnikova.comHUDEBNÍ VEČER - "Forrest Gump Brno" (FGB'22)

PÁTEK 28. DUBNA 2023 - 19:00

Vážení přátelé RockWine a milovníci vína, hudby, umění a zábavy, zveme vás na další skvělý hudební večer v RockWine !!!

Tentokrát vystoupí kapela FGB´ 22 a věříme, že si spolu opět užijeme naprosto skvělý večer plný živé hudby, tance, zábavy a skvělého vína.

"Forrest Gump Brno" (FGB'22):

je tříčlenná amatérská multižánrová kapela (chlapci 50+), která vznikla na podzim roku 2014. Hrajeme v klasickém kytarovém složení - sólová kytara, doprovodná kytara a basová kytara. Repertoár kapely tvoří anglicky a česky zpívané "covery" známých i méně známých světových i domácích hitů. Skladby si vybíráme podle těchto kritérií: ty co se líbí nám; písně, ve kterých je pro každého z nás něco zajímavého k hraní a samozřejmě chceme pobavit a zaujmout naše posluchačstvo.

Hrajeme Bonamassu i Křesťana, Žlutého psa i Guns N' Roses, Škwory, Pink Floyd, Rolling Stones, Citron i Kabát..., rock i blues, jazz, country i reggae.

Po covidovém zatmění, a tehdejším souběžném rozpadu kapely, jsme se v létě roku 2022 opět zrodili a to s obměnou na postu sólového kytaristy. Proto jsme si k našemu zkrácenému názvu přidali apostrof s číslovkou 22!

Vystoupení a účinkování: Advent na Zelňáku, Poslanecká sněmovna PČR, Slavnosti vína Ratíškovice, RockWine Brno, Živo u Palečka, hostinec U žabáka a Penzion Jaroš Popůvky, Bar & Grill U NÁS, Texas Ranch, soukromé akce, narozeniny přátel a mnoho dalších...

Členové:

Aleš Klíma - (jazz, folk, blues, rock) sólová kytara.

Kytarista s historií hraní v několika kapelách různých žánrů…

Michal Hruška - (blues, rock) basová kytara, bicí automat.

Zastydlej hipík, basový samouk, nadšený cestovatel slepými uličkami, dezolát a milovník starých pořádků.

Radovan Kraus - (kotlík) doprovodná kytara, ukulele, hlavní zpěvák kapely.

Původní nástroj akordeon - 2 cykly LŠU. Bývalý malíř a věčný bohém...


Všichni už se moc těšíme na další skvělý hudební večer :-)

Rezervujte si prosím místa na tel.: +420 730 171 990
nebo na mailu: info@rockwine.cz

Volný vstup.
DEGUSTACE VINAŘSTVÍ MEZI HORAMI - VELKÉ PAVLOVICE

ČTVTEK 27. DUBNA 2022 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát vám představí svá lahodná vína vinař Radim Hanák z našeho sesterského Vinařství Mezi Horami z Velkých Pavlovic.

Něco o vinařství:

https://www.mezihorami.cz/

Jak je na jihu Moravy obvyklé snad ve všech rodinách, víno a vinice jsou s námi spjaté odjakživa. Nikdo už pořádně neví, který z předků měl první vinohrad, ale víno nás provází již po mnoho generací.

Vinařství, jak ho známe teď založil v roce 1991 ing. Josef Procházka. První roky byly spíše o sudovém víně a hlavně o rozšiřování plochy vinic. Důležitý krok jsme udělali v roce 2009, kdy jsme postavili novou halu a pořídili moderní technologii pro zpracování hroznů a výrobu vína. Sudové víno se stalo spíše doplňkem sortimentu a začali jsme se plně věnovat přívlastkovým vínům určených do lahví.

Velké Pavlovice, leží v malebném jihomoravském mikroregionu Modré Hory. Okolí je u nás ojedinělé svou převahou modrých odrůd, kterým vyhovuje zdejší sprašová vápenitá půda a svahové viniční polohy otevřené k jihu.

Teplé alpské fény a téměř 1900 hodin slunečního svitu za rok spolu s vysokým obsahem hořčíku v půdě umožňují dobré dozrávání hroznů, z nichž se na Velkopavlovicku rodí nejlepší červená vína ve střední Evropě.

Klimatické a půdní podmínky regionu mají významný vliv i na charakter našich bílých vín, která se vyznačují svou lehkostí a svěžestí s jemným aroma a ovocnými tóny.

Můžete se těšit na ochutnávku 12 vzorků výborných moravských vín, které doplníme o degustační sousto v podobě sýrů, uzenin, paté a pečiva.

VÍNA:

1. NEUBURSKÉ, pozdní sběr 2021 suché

2. RYZLINK RÝNSKÝ dub, pozdní sběr 2020 suché

3. RYZLINK RÝNSKÝ, pozdní sběr 2021 polosuché

4. TRAMÍN ČERVENÝ, pozdní sběr 2021 suché

5. ORANŽOVÉ TRAMÍN ČERVENÝ, mzv, suché 2021 

6. CHARDONNAY dub, pozdní sběr 2020 suché

7. CHARDONNAY, pozdní sběr 2021 polosuché

8. ANDRÉ ROSÉ, pozdní sběr, 2021 polosuché

9. MODRÝ PORTUGAL, pozdní sběr, 2021 suché

10. ZWEIGELTREBE, pozdní sběr, 2020 suché

11. PINOT NOIR reserva, pozdní sběr 2019 suché

12. FRANKOVKA reserva, pozdní sběr 2019, suché


Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 490 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky moravského vína. :-)DEGUSTACE VINAŘSTVÍ BENEŠ

ČTVRTEK 13. DUBNA 2023 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát nám představí svá výborná moravská vína rodinné vinařství BENEŠ z obce Hrušky.

Rodinné vinařství Beneš vyrábí převážně vína z odrůd typických pro oblast Podluží. Pěstování révy i produkce vína se zaměřuje na to, aby vína měla čistý typický odrůdový charakter a vznikala co nejpřirozenějším způsobem.

Můžete se těšit na ochutnávku 10 vzorků výborných moravských vín, které chutně doplní občerstvení v podobě vybraných moravských a slovenských sýrů s třemi druhy pečiva a kanapky s drůbeží mandlovou paštikou a brusinkami.

Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 490 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky moravského vína. :-)HUDEBNÍ VEČER - LEGENDÁRNÍ VOJTĚCH SVATOŠ S PAVLEM ŠMÍDEM A BOHDANEM MOUDRÝM

ČTVRTEK 6.4.2023 - 19:00

Vážení přátelé RockWine a milovníci vína, hudby, umění a zábavy, zveme vás na skvělou párty do RockWine !!!

Na vaše přání opět vystoupí vaše oblíbená kapela Benny-Q a věříme,  že si spolu opět užijeme naprosto skvělý večer plný živé hudby, tance, zábavy a skvělého vína.

Zazní oblíbené rockové i popové hity.

Vojtěch Svatoš - zpěv, klávesy, basová kytara

Pavel Šmíd - kytara, zpěv

Bohdan Moudrý - bicí, zpěv

Vojtěch Svatoš je hudební producent, skladatel, zpěvák, multiinstrumentalista a zvukový inženýr. Je zpěvákem a hudebníkem, který ročně odehrává přes 100 koncertů konajících se v České republice i v zahraničí, a podílí se na desítkách studiových hudebních projektů takřka všech hudebních žánrů. Tentokrát vystoupí společně se svým hudebním, skladatelským a producentským parťákem Pavlem Šmídem.

Pavel Šmíd je multiinstrumentalista, skladatel a hudební producent, který se věnuje hudbě napříč žánry a kulturami. Od dětství se věnuje hře na kytaru, ale zásadním se pro něj stalo setkání s tradiční hudbou západní Afriky. Vojtěch Svatoš a Pavel Šmíd společně sdílí podia v různých uskupeních již 13 let. Jejich vystupování v duu se těší velké oblibě díky neuvěřitelné souhře, velké energii a propojovaní různých hudebních žánrů.

https://www.vojtechsvatosmusic.com/

https://benny-q.cz/

Všichni už se moc těšíme na další skvělou párty :-) 

Rezervujte si prosím místa na tel.: +420 730 171 990
nebo na mailu: info@rockwine.cz

Volný vstup.ZRUŠENO ! 

DEGUSTACE Vinařství Šimberky - Nosislav

STŘEDA 29. BŘEZNA 2023 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát ochutnáme vzorky z moravského rodinného vinařství Šimberky:

Malé rodinné vinařství se jmenuje po viniční trati, na které má většinu vinic. Je to historická viniční trať, kde měli své vinice brněnští měšťané již před třicetiletou válkou. Jaromír Kokrhel začal víno vyrábět již v 80. letech, v době, kdy mu bylo 16 let. Od 90. let žije v Nosislavi a postupně vysazuje i nakupuje vinice až k dnešnímu stavu. Vína vzniká klasickou cestou na přírodních kvasinkách. V tuto chvíli nastupují na cestu vedoucí k biodynamickému vinařství. Cílem je ozdravená vinice a zcela přírodní víno.

Více o vinařství si přečtěte zde:  https://www.simberky.cz/

Vzorky vín opět doplníme o menu vybrané k vínům.

Vzorky vín:

 1. Veltlínské zelené 2019
 2. Rulandské šedé 2020
 3. Ryzlink rýnský 2020
 4. Ryzlink vlašský 2019
 5. Johanniter 2020
 6. Sauvignon 2021
 7. Rosé ŠIMBERKY 2021
 8. Pálava 2021
 9. Rulandské modré 2018
 10. Svatovavřinecké 2013

Menu podávané k vínům:

1. Jemná kuřecí paštika s praženými vlašskými ořechy a vinným želé

2. Boloňské ragů s bramborovými noky a parmazánem

3. Tvarohový krém a švestková povidla 


Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 590 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky výborného moravského vína. :-)
HUDEBNÍ VEČER - ´´ANOTHER WAY´´

PÁTEK 17. BŘEZNA 2023 V 19:00

Vážení přátelé hudby, vína a zábavy přijďte si užít další skvělý hudební večer tentokrát se skvělou kapelou Another Way.

Another Way je 3 členná kapela, hrající 100% live s více jak dvacetiletou praxí v oboru.

Dlouhodobě spolupracujeme například s taneční školou DANZA Brno, taneční školou STARLET Brno (Bílé prodloužené, dotančené...), hotelem Alexandria Luhačovice, aj.

Více o kapele se dozvíte zde: https://anotherway.cz/

ukázky:  https://www.youtube.com/watch?v=s2NXLmXqXEw

 

Přijďte si užít skvělý hudební večer do RockWine :-) s klukama se máte určitě na co těšit !

Těšíme se na vás u sklenky výborného vína !

Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.
"Miroslav Daňhel - výstava obrazů"

Setkání s autorem obrazů při příležitosti zahájení výstavy.

ÚTERÝ 14. BŘEZNA 2023 - 17:00      

Zveme všechny příznivce umění, kultury a skvělého vína na zahájení nové výstavy obrazů v RockWine.

Představí se nám známý umělec Miroslav Daňhel na kterého se moc těšíme:

Miroslav DAŇHEL pochází z jihomoravské metropole Brna a je členem Sdružení umělců Moravy a Slezska. V mládí svůj talent rozvíjel malováním zvířat a zátiší a v pozdější době často jezdil na Vysočinu, kterou si pro její prostou krásu zamiloval.
V jeho dílech se můžeme setkat se širokou škálou technik a je nezaměnitelný co do odstínů barev, které umocňují náladu jeho obrazů. Rád používá barevné kontrasty, čímž velmi dobře dovede vyjádřit světlo a stín a podle slov jeho kolegů – umí vodu.
Jak již bylo několikrát napsáno, jeho díla vnášejí klid do duše a v interiéru vytvářejí pohodové a harmonické prostředí. Některé obrazy jsou namalovány akvarelem ale v poslední době spíš k tvorbě používá akrylové barvy a svým vyjádřením patří mezi natural-impresionisty.
Miroslav Daňhel má za sebou již mnoho výstav a vernisáží a jeho díla jsou též k vidění na stálé výstavě na Jugoslávské 116, Brno. Tel.: 603460019.


Přijďte posedět u sklenky výborného vína, shlédnout krásné obrazy a popovídat si s autorem.

Začátek výstavy v 17:00. 

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.
DEGUSTACE VINAŘSTVÍ VITISBERG - ČEJKOVICE

ČTVRTEK 9.BŘEZNA 2023 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát ochutnáme vzorky moravského vinařství Vitisberg z Čejkovic.

Vitisberg - Rodinné vinařství sídlí v Čejkovicích, vinný sklep se nachází v sousedním Novém poddvorově. Naše terroir odrážíme v logu vinařství, jež symbolizuje kopcovitou krajinu místních hor osázených révou a současně počáteční písmena názvu vinařství.

Součástí loga jsou 4 bobule, jež odráží hlavní myšlenky vinařství:

 • Poctivost
 • Píle
 • Radost
 • Rodina

Jsme rodinou zabývající se zemědělskou činností v okolí Čejkovic po mnoho generací. Od nepaměti se také věnujeme pěstování révy a výrobě vín. Naši předkové měli výrobu vína za okrajovou činnost svého hospodaření. Naše generace se rozhodla se pěstování vinic a výrobě vína věnovat mnohem intenzivněji.

Více o vinařství si přečtete zde: https://vitisberg.cz/

Vzorky vín:

Veltlínské zelené, suché, 2021

Sylvánské zelené, suché, 2021

Rulandské šedé, suché, 2021

Chardonnay barrique, suché, 2018

Sauvignon, suché, 2021

Aurelius, polosuché, 2021

Hibernal, polosuché, 2021

Just Punk PET NAT, suché, 2021

Zweigeltrebe, suché, 2020

André, suché, 2020

Menu podávané k vínům:                       

1. Sýrový krém s kousky uzené kýty podávány na rozpékané bagetce.

2. Vepřová kotletka na tymiánovém másle s pečenými parmazánovými bramborami.

3. Rozvar z lesního ovoce s krémovou slanou čokoládou.


Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 690 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky výborného moravského vína. :-)
Hudební večer - Dandy´s Company

PÁTEK 3. BŘEZNA 2023 V 19:00

Vážení přátelé hudby, vína a zábavy přijďte si užít další skvělý hudební večer tentokrát s kapelou Dandy´s Company :

https://www.youtube.com/watch?v=sizW_G1sjo4

Česko-anglická skupina Dandy´s Company a wine bar galerie RockWine Vás zvou na akustický koncert, který tvoří precizní elektrická kytara v kombinaci s mužským vokálem...to vše podloženo backroundem elektronických kláves a stylovou rytmikou cajonu.

Můžete se těšit na autorské písně a několik "coverů" známých CZ/EN songů v neobvyklé hudební aranži.Info & Demo:

https://dandyscompany.webnode.cz/

https://bandzone.cz/dandysguitar

https://www.youtube.com/watch?v=sizW_G1sjo4


Přijďte si užít skvělý večer plný hudby, zábavy a dobrého vína do RockWine :-)

Těšíme se !

Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.
HUDEBNÍ VEČER - HOMERUN

PÁTEK 17.2.2023 - 19:00

Zveme všechny přátelé dobrého vína a skvělé hudby na další úžasný hudební večer v RockWine. 

Tentokrát se moc těšíme na vystoupení skvělé kapely Homerun.

Homerun - z hospody až na pódium (a zase zpátky). Už mnoho let jsou pro členy kapely výzvou písně pánů Dylana, Claptona, Knopflera, Stinga a dalších. Vždy je také zajímaly české texty s těmi písněmi spojené. Ty ale zhusta opomíjely skutečný obsah písní (čest výjimkám!) a opatřovaly pak známé melodie slovy a příběhy, které v původních anglických textech nebyly vůbec, anebo jen v náznacích. Jako Homerun se tak snaží o věrné přebásnění původního významu a obsahu písnía v takové podobě jej pak dostat k uším posluchačů. V interpretaci pak kapela sází na tradiční nástroje ve stylu americana (akustická kytara, kontrabas, dobro) s lehkým přesahem kelektrifikované verzi starých amerických hudebních stylů (elektrická kytara, klavír, hammondky), nicméně bez potřeby respektovat žánrové hranice. 

Více o kapele na https://homerun8.webnode.cz/kapela/


Těšíme se na Vás a na skvělou zábavu !!!

Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.
DEGUSTACE Vinařství Piálek & Jäger - Nový Šaldorf

ČTVRTEK 9. ÚNORA 2023 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát ochutnáme vzorky z moravského rodinného vinařství Piálek & Jäger:

Jsme vinařství dvou kamarádů Kamila Piálka a Jardy Jägera.
Již od dětství se naše cesty ubíraly stejným směrem. Společně jsme sportovali, studovali a nakonec začali i vinařit.

Oba jsme vyrůstali ve Znojemské vinařské podoblasti a naše rodiny měly k vinařství blízko. Při společných studiích na České Zemědělské Univerzitě v Praze-Suchdole vznikla myšlenka začít si vyrábět vlastní víno. Za ušetřené peníze jsme společně koupili lis a tím to začalo. Dělili jsme se o zařízení a postupně si vydělávali na vše potřebné k vlastní výrobě. První naše společné víno s etiketou spatřila světlo světa v ročníku 2004 a od té chvíle se výrobě vína věnujeme celou duší a na plno.

Jedinečnost v každé lahvi

Vyrábíme jen přívlastková vína v malých šaržích. Naše vína nabízíme v několika řadách tak, abyste si mohli vždy jednoduše vybrat správné víno pro vaši speciální příležitost. V každé láhvi najdete kromě kvalitního vína i kus našeho nadšení a oddanosti vinařským tradicím.

Více o vinařství na: https://www.pialek.cz/


Vzorky vín opět doplníme o menu vybrané k vínům.

Vzorky vín:

 1. Rizvanec 2022 
 2. Veltlínské zelené VOC 2021
 3. Veltlínské zelené Extra 2021 
 4. Ryzlink Rýnský Sexenberg 2020 
 5. Sauvignon VOC 2021 
 6. Rulandské šedé 2022 
 7. Šaldec 
 8. Veltínské zelené Grand veltlín Dolina 2019
 9. Chardonnay Grand reserva 2016 
 10. Reddy 2019 

Menu podávané k vínům:

1. Pěna z vepřového pečeného masa se zlatými rozinkami a kvasovým chlebem

2. Špíz z kuřecích prsou proložený cherry rajčátky a cuketou podávaný na jemné bramborové kaši

3. Tvarohovo - smetanový krém s borůvkami a strouhanou 70% čokoládou


Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 690 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky výborného moravského vína. :-)Hudební večer - DIZZI UNPLUGGET

PÁTEK 27. LEDNA 2023 V 19:00

Vážení přátelé hudby, vína a zábavy přijďte si užít další skvělý hudební večer tentokrát s kapelou DIZZY:

Band zabývající se interpretací coververzí známých i méně známých písní namátkou Joe Cocker, Robert Palmer, The Committments a dalšími . Kapela hraje v pětičlenné základní sestavě nebo rozšířená o dechovou sekci, případně vokalistky. Kapela má též zkušenost se spoluprací s Filharmonickým pěvecký sborem Beseda Brněnská a koncertní spoluprací s dechovým sextetem BRASS SIX.

Kapela hraje pravidelně na několika scénách , například v brněnském klubu METRO, taktéž menší klubové koncerty a různé firemní nebo soukromé akce.  

Více o kapele najdete zde:   https://dizzy.cz/

Přijďte si užít skvělý večer plný hudby, zábavy a dobrého vína do RockWine :-)

Těšíme se !

Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.DEGUSTACE VINAŘSTVÍ JAN STÁVEK - NĚMČIČKY

ČTVRTEK 19. LEDNA 2023 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát ochutnáme vzorky moravského vinařství Jan Stávek z Němčiček.

VÍNO J. STÁVEK je rodinné vinařství situované v němčičském VINAŘSKÉM DVOŘE, který byl postaven pradědečkem Františkem v roce 1898. Specializuje se na odrůdu Frankovka. Je známé také výrobou rosé a fortifikovaných vín.  

Více o vinařství si přečtete zde: https://www.jstavek.cz/

Vzorky vín:

Sexta sekt

Dědova family cuvée 60´

Sauvignon 

Áčko (Sg+Rb+Tč)

Bílá Frankovka

Tercie (Fr, Mer)

Rosé Bočky (Sv)

Karmazín (FR) family cuvée 30´

Frankovka

Lokus čevený 

Menu podávané k vínům: 

1. Jemná kuřecí paštika z jater a prsou se sušenými meruňkami a pečivem

2. Vepřová kýta na medu a rozmarýnu s bramborovo - dýňovým pyré

3. Vanilkový krém s rozvarem z lesních plodů


Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 690 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz 

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky výborného moravského vína. :-)VERNISÁŽ A HUDEBNÍ VEČER - Petr HLOUŠEK - Obrazy z divadelních scén & kapela KABINET 

Pátek 13. ledna 2023 Začátek v 18 hodin

Vážení přátelé hudby, umění a vína :-)

zveme vás tímto na úžasný večer v RockWine, kde nám své umění představí Petr Hloušek mladší a zároveň nám zahraje se svou kapelou Kabinet. Věříme, že se máte na co těšit a k tomu si vychutnáte sklenku dobrého vína :-)

Petr Hloušek - autor mnoha scénografií u nás i v Evropě vystavuje své skicy a vizualizace scén (především muzikálů) realizovaných v Reykjaviku, Oslu, New Yorku, ba i v Brně.

Úvod  https://www.petrhlousek.cz/

Zahájení výstavy bude provázet kapela https://www.kapelakabinet.cz/

KABINET je rocková formace z Brna. Má specifický zvuk, vlastní repertoár a zakládá si na textech v češtině.

Petr Hloušek *1972 Absolvent bratislavské Vysoké školy výtvarných umění v oboru ilustrace a knižní tvorba. Od roku 2005 se věnuje scénografiím a scénickým projekcím divadelních inscenací a muzikálů v Česku i dalších evropských zemích. Podílel se na titulech jako je Kráska a zvíře, Flashdance (Švýcarsko), Duch a The Last Ship (projekce), Sugar!, Cats, Tarzan (Česko), Friedrich, der Medicus, Die Papstin (Německo) a dalších.V roce 2010 bylo jeho scénické ztvárnění muzikálu Mary Poppins (MDB) nominováno serverem Musical.cz na scénu sezony. Tímtéž představením začala v roce 2013 jeho spolupráce s Reykjavickým městským divadlem, následoval Podivný případ se psem, Billy Elliot a Don't Dress for Dinner. Za světelný design (projekce) pro představení Podivný případ se psem získal ocenění Gríman (cena islandského divadla).V New Yorku realizoval scénu a projekce pro nezávislý muzikál Revolution in Elbow. Významná je jeho spolupráce s divadlem Folketeateret v Oslu, pro které připravil scény k muzikálům Mary Poppins, Les Misérables, Chess 
a Sound of Music. Za scénografii tohoto představení získal v roce 2019 ocenění Broadway World Regional Award.Je ženatý, otec čtyř dětí. Ve volném čase se věnuje hudbě, hraje na baskytaru a zpívá, převážně autorskou tvorbu, v kapele Kabinet.


Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.VÁNOČNÍ DEGUSTAČNÍ VEČER ,,LA FATTORIA,,

ÚTERÝ 20.12.2022 -  ZMĚNA ZAČÁTKU NA 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat ještě před Vánoci na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát představí La Fattoria 10 vzorků vybraných italských vín a opět doplníme degustaci o gastronomii vybranou k vínům.

VÍNA:

1.  CONTARINI-Blanc de Blanc Extra Dry 1,5l 

2.  DONNAFUGATA-Sur Sur DOC Grillo 2021 

3.  SAN LEONARDO-Vette di San Leonardo 2021 

4.  ROCCA DELLE MACIE-Galileo Bianco d´Italia 

5.  ARGIOLAS-Serra Lori, rosato Isola dei Nuraghi 2021 

6.  ROCCA DELLE MACIE-Rubizzo Rosso Toscana 2020 

7.  TENUTA DE ANGELIS-Rosso Piceno Superiore 2019 

8.  BATASIOLO-Barbera d´Alba 2020 DOC 0,75l 

9.  ENDRIZZI-Teroldego Rotaliano 2020 DOC 0,75l 

10.  CAPO ZAFFERANO - Primitivo di Manduria 2021

MENU K VÍNŮM:

 1. - Bruschetta s rajčatovým tartarem, parmazánem a Capocollo nářezem
 2. - Za studena filírovaný hovězí roastbeef s jemnou kapari remuládou a bylinkovou bagetkou
 3. - Konfitované kachní játýrko se sladkou redukcí z červeného vína a praženými plátky mandlí

Moc se těšíme a věříme, že se vám tento večer bude velmi líbit.

Degustace se uskuteční v čase 19:00.

Cena degustace je 950 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.Vánoční koncert 2AP

STŘEDA 14. PROSINCE 2022 V 19:00 

Vážení přátelé hudby, vína a zábavy přijďte si užít vánoční vystoupení kapely Two Alien Planets. Užijme si ještě před Vánoci příjemný večer s přáteli u sklenky výborného vínka Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Two Alien Planets:

Zahrajeme folk-rockové písně z našeho prvního chystaného alba Two Alien Planets.Oslavíme prvních 12 tisíc poslechů našeho singlu na Spotify. Passing By se líbí a my z toho máme velkou radost! V RockWine se můžete těšit na komorní atmosféru, přidáme pár hřejivých písní vánočních.

Ukázky písní a odkazy na streamovací služby najdete na
www.2APmusic.com

Passing By na Spotify zde: 

https://open.spotify.com/artist/5aSqxUNlAeUZjGEVOfJd8PZRUŠENO !!!

DEGUSTACE VINAŘSTVÍ MEZI HORAMI - VELKÉ PAVLOVICE 

DEGUSTACE ZRUŠENA ... Vážení zákazníci a přátelé Rockwine baru. Je nám velice líto ,ale zdravotní stav sklepmistra z vinařství Mezi Horami mu neumožňuje pro vás dnešní degustaci připravit .Všechny nás nečekaná situace velice mrzí a věříme , že ji pochopíte . 

Po domluvě jsme zvolili náhradní termín 15.12. od 19:00.Těšíme se na vás v novém termínu .

S omluvou a poděkováním , tým RockWine 

ÚTERÝ 6. PROSINCE 2022 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát vám představí svá lahodná vína vinař Radim Hanák z našeho sesterského Vinařství Mezi Horami z Velkých Pavlovic. 

Něco o vinařství:

Jak je na jihu Moravy obvyklé snad ve všech rodinách, víno a vinice jsou s námi spjaté odjakživa. Nikdo už pořádně neví, který z předků měl první vinohrad, ale víno nás provází již po mnoho generací.

Vinařství, jak ho známe teď založil v roce 1991 ing. Josef Procházka. První roky byly spíše o sudovém víně a hlavně o rozšiřování plochy vinic. Důležitý krok jsme udělali v roce 2009, kdy jsme postavili novou halu a pořídili moderní technologii pro zpracování hroznů a výrobu vína. Sudové víno se stalo spíše doplňkem sortimentu a začali jsme se plně věnovat přívlastkovým vínům určených do lahví. 

Velké Pavlovice, leží v malebném jihomoravském mikroregionu Modré Hory. Okolí je u nás ojedinělé svou převahou modrých odrůd, kterým vyhovuje zdejší sprašová vápenitá půda a svahové viniční polohy otevřené k jihu.

Teplé alpské fény a téměř 1900 hodin slunečního svitu za rok spolu s vysokým obsahem hořčíku v půdě umožňují dobré dozrávání hroznů, z nichž se na Velkopavlovicku rodí nejlepší červená vína ve střední Evropě.

Klimatické a půdní podmínky regionu mají významný vliv i na charakter našich bílých vín, která se vyznačují svou lehkostí a svěžestí s jemným aroma a ovocnými tóny.  

Můžete se těšit na ochutnávku výborných moravských vín, které doplníme o tříchodové menu vhodně vybrané k vínům:

VÍNA:

1. NEUBURSKÉ, pozdní sběr 2021 suché 

2. RYZLINK VLAŠSKÝ, pozdní sběr 2021 suché 

3. TRAMÍN ČERVENÝ, pozdní sběr 2021 suché 

4. RYZLINK RÝNSKÝ, pozdní sběr 2021 polosuché 

5. CHARDONNAY, pozdní sběr, suché 2021 polosuché 

6. ANDRÉ ROSÉ, pozdní sběr 2021 polosuché 

7. ORANŽOVÉ TRAMÍN, mor. zemské 2021 suché 

8. PINOT NOIR reserva, pozdní sběr, 2019 suché 

9. ZWEIGELTREBE reserva, pozdní sběr, 2018 suché 

10. FRANKOVKA reserva, pozdní sběr, 2019 suché 

11. ANDRÉ reserva, pozdní sběr 2015 suché       

MENU:

 1. Výběr domácích uzenin a paštik z řeznictví Franc
 2. Pečená vepřová kýta na medu a rozmarýnu s dýňovo-bramborovým pyré¨
 3. Velkopavlovický tvarohový koláč

Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 550 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky moravského vína. :-)DEGUSTACE VINAŘSTVÍ TAUBENSCHUSS - RAKOUSKO

ČTVRTEK 24. LISTOPADU 2022 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát ochutnáme vzorky z rakouského vinařství Taubenschuss.

Vinařství Taubenschuss existuje v dolnorakouské oblasti Weinviertel již od roku 1670. Dnes podnik řídí Markus a Thomas Taubenschussovi - za aktivní pomoci rodičů Moniky a Helmuta, kteří se stále aktivně podílejí na marketingu a výrobě.

Již přes 350 let obhospodařuje rodina Taubenschuss ty nejlepší vinice v okolí Poysdorfu. Na zhruba 20 hektarech plochy jsou vysazeny jen ty odrůdy, které dle polohy, podloží a mikroklimatu zaručují špičkovou kvalitu vín. Prvořadým krédem je téměř přirozené a udržitelné vinařství, které se vědomě vyhýbá používání pesticidů, herbicidů, insekticidů a komerčních hnojiv a místo toho se spoléhá na vlastní produkci kompostu pro organické hnojení vinic. Udržitelné spásání vinic pomocí speciálních ovcí se také úspěšně praktikuje již řadu let. Díky tomu se vinařství řadí mezi nejprestižnější a nejvíce oceňované v regionu!


Vzorky vín:

N.V. GRÜNER VELTLINER Brut

2022 EARLY BIRD Gemischter Satz

2021 GRÜNER VELTLINER Poysdorf Weinviertel DAC

2021 GRÜNER VELTLINER Ried Weißer Berg Weinviertel DAC

2019 GRÜNER VELTLINER Ried Tenn Weinviertel DAC Reserve

2021 GELBER MUSKATELLER Kalk & Kindel

2021 RIESLING Ried Steigelberg

2021 WEISSBURGUNDER Ried Weißer Berg

2020 GRÜNER SYLVANER Ried Höbertsgrub

2019 SAUVIGNON BLANC Reserve -S-


Menu podávané k vínům: 

1. Tartar z máslové dýně s uzenou šunkou a čerstvý sýr marinovaný v bylinkách + pečivo

2. Špíz z kuřecích prsou z restovanou zeleninou a pečeným bramborem na másle a tymiánu

3. Tvarohový krém s rozvarem z lesního ovoce


Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 690 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky výborného rakouského vína. :-)HUDEBNÍ VEČER - VOJTĚCH SVATOŠ / BOHDAN MOUDRÝ / JAKUB TIMČO

PÁTEK 2.12.2022 - 19:00

Vážení přátelé RockWine a milovníci vína, hudby, umění a zábavy,

Protože měla kapela u vás velký obdiv a moc jste se bavili :-) vystoupí na vaše přání ještě před Vánoci znovu a moc se těšíme, že si spolu opět užijeme naprosto skvělý večer plný živé hudby, tance, zábavy a skvělého vína. 

Pojďme si opět užít naprosto skvělý  hudební večer plný zábavy, kde vystoupí vaši oblíbení hudebníci Vojtěch Svatoš, Bohdan Moudrý a Jakub Timčo, se kterým v tomto úžasném seskupení vystupují na akcích jako velmi oblíbená kapela Benny-Q.

Zazní oblíbené rockové i popové hity.

Více o kapele na https://benny-q.cz/

Vojtěch Svatoš - zpěv, klávesy

Bohdan Moudrý - bicí, zpěv

Jakub Timčo - elektrická kytara, zpěv

Těšíme se na Vás a na skvělou zábavu !!!

POŘÁDNĚ TO ROZJEDEME U SKLENKY VÝBORNÉHO VÍNA :-)

Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.DEGUSTACE VINAŘSTVÍ BENEŠ

DEGUSTACE ZRUŠENA !

Vážení přátelé RockWine,

Omlouváme se, ale po dohodě s vinařem, kvůli nízkému zájmu, jsme nuceni degustaci zrušit úplně. Děkujeme za pochopení. 

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát nám představí svá výborná moravská vína  rodinné vinařství BENEŠ z obce Hrušky.

Rodinné vinařství Beneš vyrábí převážně vína z odrůd typických pro oblast Podluží. Pěstování révy i produkce vína se zaměřuje na to, aby vína měla čistý typický odrůdový charakter a vznikala co nejpřirozenějším způsobem.

Můžete se těšit na ochutnávku výborných moravských vín, které opět doplníme o  menu vhodně vybrané k vínům:

MENU:

1. Jemný tartar z lilku a máslové dýně s farmářskými sýry

2. Trhané konfitované husí maso s červeným zelím na vínovém karamelu a restované bramborové nočky z pánve


Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 590 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky moravského vína. :-)JIŽ PLNĚ OBSAZENO !

DEGUSTACE VINAŘSTVÍ KLOBÁSA - MORAVA, NIKOLČICE 

ÚTERÝ 25. ŘÍJNA 2022 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát nám představí svá lahodná vína, u vás oblíbené, malé moravské vinařství Klobása z Nikolčic.

Malé exkluzivní vinařství Ing. Vlastislava Klobásy vzniklo kolem roku 2000 postupným přerodem z koníčka do podnikatelské činnosti. Základem prestiže je dvouhektarová vinice v nikolčické trati Neuperk. Pozemek v nadmořské výšce přibližně 350 metrů nad mořem s jihozápadní orientací, sprašovou půdou a vysokým obsahem vápníku má unikátní mikroklima. Z kotle od hustopečských rybníků proudí teplý vzduch přes vinohrad a vyhřívá hrozny na révových keřích do kvalit vysokých přívlastků. Sklepní hospodářství přestěhoval Vlastislav Klobása v roce 2012 z Mikulovska do Nikolčic do vinařského dvora, který postupně zrekonstruoval.

Cílem vinařství je produkce vysoce jakostního a zároveň originálního vína vytvářející autentickou chuťovou linii.

Můžete se těšit na ochutnávku výborných moravských vín, které doplníme o tříchodové menu vhodně vybrané k vínům:

VÍNA:

Ryzlink Vlašský 2021 PS suché 

Sylvánské Zelené 2021 PS suché

Ryzlink Rýnský 2021 PS suché

Rulandské Šedé 2021 PS suché 

Pálava 2021 PS suché 

Rulandské Modré Klaret 2021 PS suché

Tramín 2021 PS polosuché 

Ryzlink Rýnský 2019 PS suché 

Zweigeltrebe 2019 VH suché 

Pálava 2021 Výb. z bobulí sladké 

MENU:

1. Jemná paštika z kuřecích jater na bílém víně a mandlemi a macerovanými rozinkami 

2. Jemné vepřové karé s krémovou zeleninovou omáčkou na másle s mačkanými bramborami 

3. Lámaná čokoláda s mořskou solí


Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 590 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky moravského vína. :-)

RECEPTY Z DEGUSTACE:

Vážení přátele vinného baru RockWine , přidáváme další recepty , tentokrát z úžasné degustace s Vlastíkem Klobásou , která měla rekordní návštěvnost a ohlasy všech hostů.

Játra očistíme od blanek, omyjeme a osušíme. Kvalitní máslo rozpustíme a necháme co nejvíce vychladnout tak, aby bylo ještě tekuté. Čerstvý citronový tymián nasekáme najemno. Připravíme si nádobu na vodní lázeň a formičky (nejlépe kameninové), které vytřeme máslem. Troubu předehřejeme na 80 °C. Do mixeru vložíme játra, vejce, bylinky, sůl a pepř. Vše rozmixujeme v hladkou tekutou hmotu. Pak postupně za stálého míchání (při nižších obrátkách) vmícháme tekuté vychladlé máslo. Dáváme pozor, aby se směs nesrazila. Obě ingredience musí mít stejnou teplotu. Takto připravenou paštikovou směs vlijeme do předem připravených kameninových, nebo varných porcelánových formiček a vložíme do nádoby se studenou vodou tak, aby její hladina dosahovala asi do 2/3 výše formiček. Potom vše vložíme do předehřáté trouby a pečeme ve vodní lázni zvolna asi 90 minut. Nádobu s vodní lázní vyjmeme a vše necháme zcela vychladnout. Již studené formičky s paštikou z kuřecích jater vložíme do lednice a necháme do druhého dne ztuhnout. Domácí paštiku z kuřecích jater podáváme s čerstvým pečivem

Osušenou kotletu nakrájíme na tenké plátky , které nasolíme , opepříme , přidáme rozmarýn a plátky česneku , necháme 24h marinovat .

Očistíme a nakrájíme na malé kousky červenou cibuli, mrkev , petržel , zelené fazolky a růžičkovou kapustu , vše orestujeme na másle a oleji ve vyšším hrnci , poté podléváme zeleninovým vývarem a necháme vařit do měkka , přidáme ohřátou smetanu a rozmixujeme do hladké hmoty.

Plátky kotlety si na oleji a másle zprudka krátce opečeme v pánvi , plátky masa poté vložíme do krémové zeleninové omáčky i s výpekem a na mírném ohni necháme vařit do měkka , poté maso vyjmeme, aby se zcela nerozvařilo a do chladnoucí omáčky vmícháme cca 100g vychlazeného másla.

Dosolíme dle chuti , podáváme s bramborem , ale mohou být i noky , popř. knedlíkové přílohy.

Dobré chutnání.HUDEBNÍ VEČER - JAZZCHAT 

ČTVRTEK 1.12.2022 - 19:00

Zveme všechny příznivce hudby, kultury, zábavy a skvělého vína na další úžasný večer v RockWine, kde nás tentokrát příjemným večerem bude provázet kapela: 

THE JAZZCHAT

Osoby a obsazení:   Hedvika Šlápotová - zpěv, flétna / Petr Vašek - saxofon, housle / Tomáš Vrtek - piano / Aleš Křenek - kontrabas

The Jazzchat je přirozeným pokračováním kapely Jazzycats po asi pěti letech jejího postupného vývoje a obměn složení i repertoáru. Hraje v komorní sestavě zejména jazzové standardy od konce 20. let (T. Layton: After You've Gone, Irvin Berling: Blue Skies), přes dobu klasického swingu (D. Ellington: It Don't Mean a Thing, T. Dameron: Lady Bird), doby válečné a poválečné (Kurt Weil: Speak Low, Errol Garner: Misty), bebop (Ch. Parker: My Little Suede Shoes), bossanovu (A. C. Jobim: Wave, L. Bonfa: Black Orpheus), až po současné (A. Cunningham: Six Feet is Too Far Away from You). Přitom vyvažuje respekt k původnímu záměru autorů a vlastní kreativitu.

Těšíme se na Vás a na skvělý a pohodový večer plný zábavy u sklenky výborného vína !!!

Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.HUDEBNÍ VEČER - MIHU A CAT 

STŘEDA 16.11. 2022 - 19:00

Vážení přátelé RockWine a všichni  milovníci hudby, zábavy a dobrého vína, zveme vás na další skvělý hudební večer, kde tentokrát vystoupí dvě úžasné brněnské zpěvačky MIHU A CAT.

MIHU A CAT je dvojice brněnských zpěvaček a písničkářek, které Vám během večera zahrají své autorské, ale i převzaté písně v akustické úpravě na kytaru a el. piano.
Ačkoliv hudebně každá z nich působí ve svých kapelách samostatně, rozhodly se pro dnešní večer spojit své síly a vzájemnou symbiózu, kterou chtějí předat prostřednictvím svých písní.

Mihu vydala v minulosti CD s názvem Moonlover a její profil můžete najít zde.
https://m.facebook.com/100063699060674/

Cat vydala v minulosti 4 CD, to poslední se jmenuje V jabloních a o její celkové tvorbě se můžete dozvědět více zde.
https://m.facebook.com/100031093253076/


Těšíme se na Vás a na skvělou zábavu !!!

POŘÁDNĚ TO ROZJEDEME U SKLENKY VÝBORNÉHO VÍNA :-)

Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.


Výstava obrazů Heleny Hlušičkové a hudební večer se SAKOBI

ČTVRTEK 10.11.2022 - 18:00

Zveme všechny příznivce umění, hudby, kultury, zábavy a skvělého vína na další úžasný večer v RockWine, tentokrát na spojení výstavy obrazů a jazzové hudby.

Představí se nám tito skvělí umělci, na které se moc těšíme:


OBRAZY

HELENA HLUŠIČKOVÁ absolvovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, Ateliér keramiky a porcelánu u prof. Václava Šeráka na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a roční studijní pobyt na Duncan of Jordanstone College of Arts ve Skotsku (prof. Tim Proud). Po skončení studia založila v roce 1997 v Brně spolu se svým manželem, sochařem Jiřím Hlušičkou, porcelánovou manufakturu Goldfinger porcelán, v níž působí jako designérka. V letech 2002 až 2016 působila jako členka organizačního výboru Mezinárodního keramického sympozia v Bechyni. Vystavuje jak v České republice, tak v zahraničí a účastní se řady sympozií. Je členkou Sdružení výtvarných umělců keramiků. Její tvorba je zastoupena v řadě tuzemských i světových státních a soukromých sbírkách: v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, Moravské galerii v Brně, Mezinárodním muzeu keramiky Bechyně, Kulturním centru Řehlovice, Novohradském múzeu a galérii Lučenec na Slovensku, muzeu Hodmezóvasarhely v Maďarsku či v Muzeu porcelánu v Rize v Lotyšsku.

SAKOBI

SAKOBI je něco jako ORIGAMI - skládání rozličných elementů do jednotného dílka, které potěší.

V kapele hraje na SAxofon Radek Zapadlo, Vilém Spilka, který se začal učit hrát na KOntrabas jen proto, aby tato kapela mohla mít tak cool jméno a na BIcí Martin Kleibl.

SAKOBI je záruka skvělého jazzového večera!


Těšíme se na Vás a na skvělou zábavu !!!

Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.
HUDEBNÍ VEČER - VOJTĚCH SVATOŠ / BOHDAN MOUDRÝ / JAKUB TIMČO

ÚTERÝ 27.9.2022 - 19:00

Vážení přátelé RockWine a milovníci vína, hudby, umění a zábavy,

nenechte si ujít hudební večer plný zábavy kde vystoupí vaši oblíbení hudebníci Vojtěch Svatoš a Bohdan Moudrý, tentokrát se přidá i Jakub Timčo, se kterým v tomto úžasném seskupení vystupují na akcích jako velmi oblíbená kapela Benny-Q

Zazní oblíbené rockové i popové hity.

Více o kapele na    https://benny-q.cz/


Vojtěch Svatoš - zpěv, klávesy

Bohdan Moudrý - bicí, zpěv

Jakub Timčo - elektrická kytara, zpěv


Těšíme se na Vás a na skvělou zábavu !!!

POŘÁDNĚ TO ROZJEDEME U SKLENKY VÝBORNÉHO VÍNA  :-)


Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.DEGUSTACE VINAŘSTVÍ B/V - kouzelné vinice

ÚTERÝ 4.ŘÍJEN 2022 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Nyní vám svá vína představí osobně pan Bábíček z B/V vinařství z Ratíškovic, který si pro vás připravil 15 vzorků vín z kouzelných vinic.

Mladé vinařství založené v roce 2012, jehož sklepní hospodářství je situováno do historické budovy bývalé zámecké sýpky v Miloticích. Vinice o rozloze 57 ha, pod přímou kontrolou pěstování, se nacházejí ve viničních tratích Hrubé pole (vinařská obec Ratíškovice) a Úlehle (vinařská obec Mutěnice) ve Slovácké vinařské podoblasti. Svou půdní strukturou jsou vhodné k pěstování jak bílých, tak modrých odrůd vinné révy a díky teplému podnebí tzv. "Moravské Sahary" s malým množstvím srážek dávají v rámci slovácké vinařské podoblasti předpoklad dobrého vyzrávání pozdních odrůd. Vína jsou vysoce oceňována na domácích i mezinárodních konkurzech vín. K nejúspěšnějším patří vína z odrůdy Ryzlink rýnský. Dále jsou pěstovány odrůdy jako např. Sylvánské zelené, Rulandské šedé a Chardonnay. Z aromatických odrůd jsou pěstovány např. Tramín červený, Sauvignon či Müller Thurgau. Pro výrobu červených, růžových vín a klaretů je zastoupeno vysoce jakostní Rulandské modré, Frankovka, Neronet, André, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. 

Můžete se těšit na ochutnávku patnácti vzorků:

 1. Veltlínské zelené, pozdní sběr, suché, 2021 

2. Muškát moravský, pozdní sběr, suché, 2021 

3. Neuburské, pozdní sběr, suché, 2021

4. Sylvánské zelené, pozdní sběr, suché, 2021 

5. Hibernal, výběr z hroznů, suché, 2021

6. Ryzlink vlašský, výběr z hroznů, 2021, suché

7. Sauvignon, pozdní sběr, suché, 2021 

8. Ryzlink rýnský, pozdní sběr, suché

9. Pálava, výběr z hroznů, polosuché, 2021

10. Tramín červený RESERVA, výběr z hrounů , suché, 2019

11. Pinot gris RESERVA, výběr z hroznů, suché, 2017

12. Svatovavřinecké, pozdní sběr, suché, 2018

13. Rulandské modré, výběr z hroznů, suché 2018

14. Svatovavřinecké RESERVA, výběr z hroznů, suché, 2018

15. Pinot noir RESERVA, výběr z hroznů, suché, 2015

Degustaci vín také doplníme o občerstvení vhodně vybrané k vínům.

Ke vzorkům budeme podávat 3 chody:

1. Karamelizovaná zelenina gratinovaná jemným sýrem s vlašskými ořechy + bagetka

2. Filety z kuřecích prsou na bílém víně s bramborovo - dýňovým pyré

3. Krémová čokoláda s kousky sušeného ovoce

Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 560,- Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky moravského vína.

Recepty z degustace B/V vinařství 

1.      Květák , brokolici, karotku , pastyňák, papriku a cherry rajčátka očistíme a nakrájíme na stejně velké kousky , cca 2cm ..

Vložíme do hrnce 100g másla , 1dcl olivového oleje a zahřejeme - přidáme 200g hnědého cukru - poté 4dcl bílého vína - vytvoříme řídký karamel - vložíme zeleninu a propracujeme v homogenní hmotu - krátce restujeme - přidáme 5dcl zeleninového vývaru a dusíme do měkké konzistence - necháme vychladnout - připravíme pražené vlašské ořechy a sýr Gouda - připravíme jednotlivé porce a posypeme sýrem s ořechy - do trouby s teplotou cca 220 stupňů vložíme a necháme gratinovat do zlatavé barvy.

2.      Kuřecí prsa si nakrájíme na vetší filety, které osolíme a naložíme do bylinek - orestujeme na másle a oleji - v hrnci si připravíme základ z másla a olivového oleje ,orestujeme dvě menší šalotky - přidáme cca 5 dcl bílého vína a necháme provařit , poté vložíme orestované filety a cca 100g másla - následně zalejeme kuřecím vývarem po výšku masa a necháme postupně redukovat - měkké maso vyjmeme cedníkem a omáčku dochutíme , brambory a dýní nakrájíme na drobné kostky , které pečlivě orestujeme na oleji , přidáme bylinky , česnek a sůl - zalejeme zeleninovým vývarem a vaříme do kašovité konzistence - tyčovým mixérem poté ušleháme krémové pyré - dochutíme.

3.      Hořkou čokoládu pomalu necháme ve vodní lázni na d kastrolkem rozpouštět - přidáme studené máslo a metličkou spojíme v krémovou a lesklou čokoládovou hmotu - sušené ovoce si předem namočíme do červeného vína (cca 2h) - ovoce poté poléváme teplou čokoládou.

Dobrou chuť :-)HUDEBNÍ VEČER - Kapela  ´´Něco si přej´´

ČTVRTEK 13. ŘÍJNA 2022 - 19:00 

Zveme všechny milovníky hudby, zábavy a dobrého vína na další skvělý hudební večer, kde tentokrát vystoupí

Kapela - Něco si přej

Parta šílenců co věří, že rock and roll ještě neřekl poslední slovo.

To je kapela Něco si přej, která vznikla na jaře roku 2017. Hned v roce 2018 vyhrála první cenu na brněnském festivalu Hudba z FEKTu. Za dobu své existence vydala několik singlů a EP "Get up!". Zatím poslední singl "Máme jen chvíli", který vyšel na konci května, je součástí chystaného debutového alba.

Ačkoliv kapelu nejvíce ovlivnila jména jako Chuck Berry, Little Richard, Elvis Presley, nebo The Beatles, v její (česko i anglickojazyčné) tvorbě se mimo klasického rock and rollu odráží různé vlivy současné doby. Můžeme zde objevit prvky R&B, nebo pop-rocku. "Kapela, která má slibně našlápnuto bavit stále více a více nadšenců pro chytlavé melodie a především "nestatické koncerty plné tance a pohybu", píše Jaroslav Sýkora, magazín Frontman. Kapela zahraje ve složení: 

Josef Javůrek - zpěv a kytara / Karolína Staňková - zpěv a baskytara / Jan Hrazdíra - kytara / Kristýna Švihálková - bicí

Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.DEGUSTACE VINAŘSTVÍ AMPELOS ŠSV Znojmo

Změna termínu na STŘEDU 21.ZÁŘÍ 2022 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Nový ročník vín 2021 nám představí vinařství AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, s.r.o.,  která je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. I v současné době pokračuje AMPELOS ve Vrbovci ve šlechtění. Zabývá se novošlechtěním odrůd révy vinné, které by byly rané a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí. Na pozemcích AMPELOSU probíhá udržovací šlechtění 30 odrůd révy vinné. Nachází se zde i republikový genofond révy vinné. 

Můžete se těšit na ochutnávku deseti vzorků:

1. FRIZZANTE MM  2021  zemské

2. Veltlínské zelené  2021  VOC

3. Sylvánské zelené  2021  pozdní sběr

4. Symposion  2021  zemské

5. Sauvignon  2021  VOC

6. Ryzlink rýnský  2021  VOC

7. André klaret  2021  kabinetní

8. Tramín červený  2021  pozdní sběr

9. Neronet Blauburger  2020  zemské

10. Dornfelder Alibernet  2019  pozdní sběr

Degustaci vín také doplníme a malé občerstvení vhodně vybrané k vínům.

Na prvních šest vzorků jsme si pro vás připravili výběr z regionálních farmářských sýrů , uzenin a zeleninové ragú + pečivo.

Na závěrečné čtyři vzorky bude servírována pomalu tažená hovězí květová špička se švestkovou omáčkou a tlačené smetanové brambory s čerstvými bylinkami.

Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 490 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky moravského vína.


RECEPTY Z DEGUSTACE:

Hovězí na švestkách cca 1kg

Hovězí tabulovou špičku/květovou špičku a nebo falešnou svíčkovou si očistíme a nakrájíme na cca 2cm proužky, lehce osolíme , opepříme, přidáme směs čerstvých bylinek , dva stroužky česneku rozkrojené na půlky , 3dcl kvalitního červeného vina a necháme 48h v lednici .

Do hrnce vložíme 100g másla a 50ml řepkového oleje , přidáme 2 středně velké cibule , které nakrájíme nadrobno, přídáme 3 střední nastrouhané karotky , 250g čerstvých švestek , osolíme a přidáme cukr , dle sladkosti švestek ... orestujeme do tmavší barvy a přidáme 4dcl kvalitního červeného vína + 5dcl vývaru , rozvaříme a po cca hodině můžeme rozmixovat do hladké omáčky . V mezičase si osušíme naložené hovězí a orestujeme jej na oleji , poté vložíme do hladké omáčky a vaříme na mírném stupni za občasného míchání a případně podlévání vývarem . Až je maso měkké, dochutíme a vařením zredukujeme do požadované krémové konzistence . Ideální podávat s jemnými bramborovými přílohami .

Dobré chutnání 😉

Zeleninové ragu na 3kg surovin .

Červenou cibuli , papriku , karotku , květák , koktejlová rajčátka, cuketu - všechny suroviny si nakrájíme na cca 2cm velké kousky a osolíme , abychom odstranili vodu.

V hrnci si rozehřejeme 100g másla a 1dcl oliv. oleje , přidáme 3 lžíce třtinového cukru a 4dcl bílého vína ( ideálně aromatické odrůdy ) , necháme přejít do karamelové barvy a vložíme květák a karotku , po 20 minutách vložíme zbytek zeleniny a za středně vysoké teploty společně promícháme . Přidáme 3 stroužky česneku nakrájeného na plátky , barevný mletý pepř , tymián, rozmarýn a dusíme při občasném podlévání zeleninovým vývarem , až je zelenina homogenní , dosolíme dle chuti a necháme 24h v lednici . Podávat lze na studený i teplý způsob s pečivem a vhodně doplní sýry , uzeniny ... Dobrou chuťVojta & Dáša & Bohdan - HUDEBNÍ VEČER S OBRAZY A POEZIÍ

ÚTERÝ 13. ZÁŘÍ 2022 - 17:00 

Dáša Ubrová, Vojtěch Svatoš, Bohdan Moudrý
vlastní texty / autorská hudba s prvky jazzu-blues-soulu-latiny
Obrazy Dáši UbrovéDáša Ubrová (zpěv)
Vojtěch Svatoš (klávesové nástroje,kytara a zpěv)
Bohdan Moudrý (cajon, zpěv)

Dáša Ubrová a Vojtěch Svatoš stojí spolu s dalším muzikantskými kamarády a kolegy za debutovým albem "Dáša Ubrová", které bylo nahráno v roce 2018 ve studiu SONO Records a vydáno pod hlavičkou Indies Happy Trails. Melodie písní s českým textem jsou orientované směrem k modernímu šansonu, jazzu, blues, latinskoamerickým hudebním vibracím s lehkým dotekem blue-eyed-soulu. Aktuálně pracují na přípravě nových a opět českých autorských písní v jazzovo bluesovém hávu.
Dáša Ubrová je zpěvačka, textařka, výtvarnice, editorka, úzce spolupracuje se skupinou Hands Dance - tlumočení do českého znakového jazyka. Dlouhodobě také podporuje obecně prospěšnou společnost Velvet Smile.
https://dasaubrova.cz/

Vojtěch Svatoš je talentovaný skladatel, multiinstrumentalista, zpěvák, producent a zvukař.
Hudební spolupráce s Dášou Ubrovou, The L.A., Fried Ace, Benny-Q, Damask Rose, ROCKY EAGLES AFTER, Moonshye a společně s Bohdanem Moudrým zpěvákem a kapelníkem, sdílejí hudební podia v několika uskupení již několik let. Kromě autorské tvorby, kde například společně doprovázejí právě brněnskou zpěvačku a výtvarnici Dášu Ubrovou, jsou členové párty bandu Benny Q.

https://www.vojtechsvatosmusic.com/

https://benny-q.cz/


Vstupné dobrovolné.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.ZÁŽITKOVÝ DEGUSTAČNÍ VEČER  "LÉTO V ITÁLII"

ÚTERÝ 30.8.2022 - 19:00

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát představí La Fattoria 10 vzorků vybraných italských vín a doplníme degustaci o italskou gastronomii. :

- Prosciutto crudo con melone s ciabattou

- Marinovaná zelenina , sýry a olivové grissini

- Ragú z kančí kýty s restovanými máslovými noky

- Hořká čokoláda Exclusive (70%) s pomerančem

Moc se těšíme a věříme, že se vám tento večer bude velmi líbit.

Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 450 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na info@rockwine.cz

nebo telefonicky na čísle 730 171 990.


RECEPTY NA PŘÁNÍ Z DEGUSTACE LA FATTORIA:

Marinovaná zelenina /cca 3-4kg :

Lilek , cuketa , cibule , paprika , karotka , očistíme, nakrájíme na větší kousky cca 3x3 cm a osolíme .

P 1h odstraníme vodu , která se ze zeleniny uvolnila , předehřejeme si troubu na 220 stupňů , zeleninu rozložíme na plech a lehce pokapeme olivovým olejem , pečeme cca 10 - 15 minut, poté stáhneme teplotu na cca 130 stupňů a dopečeme , až je zelenina lehce dozlatova.

Na marinování si připravíme směs bylinek ( rozmarýn , tymián , bazalka , šalvěj) , tři stroužky česneku na plátky , sůl , barevný mletý pepř.

Vše vložíme do oleje ( 50% olivový a 50% řepkový) , který si ohřejeme na cca 60 - 70 stupňů , necháme cca 3-4 h macerovat a poté si vychlazenou zeleninu vložíme do vyšší nádoby a zalejeme olejem .

Takto marinovaná zelenina je po 2 dnech připravena ke konzumaci a vydrží dlouhou dobu v lednici.

Ragú z kýty divočáka¨/ 2kg :

Maso si pečlivě očistíme a odblaníme , připravíme si z 0,5l kvalitního červené vína , rozmarýnu , bobkového listu , tymiánu , nového koření , 2 stroužků česneku na plátky , kávové lžíce soli a polévkové lžíce hnědého cukru nebo medu marinádu , do které maso , po očištění a nakrájení na cca 1cm kousky vložíme a necháme alespoň 48h v lednici.

Na základ si nakrájíme najemno 3 střední žluté cibule , na drobné kostičky 4 vetší mrkve , ½ celeru a 3 vetší petržele.

Do hrnce dáme 150g sádla a 3 polévkové lžíce oleje , vložíme cibuli , osolíme ji a přidáme polévkovou lžíci hnědého cukru , necháme osmahnout do lehce zlatavé barvy a přidáme kořenovou zeleninu, vše důkladně orestujeme . V druhém kastrolu si na sádle orestujeme marinované kančí maso a odstraníme pěnu , která vznikne.

Do kořenové zeleniny vložíme restované maso a důkladně promícháme , poté přidáme zeleninový vývar , 0,5l kvalitního červeného vína a svazek bylinek (rozmarýnu, tymiánu , listové petržele) , pomalu dusíme a hlídáme , aby maso bylo po celou dobu ponořeno , na podlévání přidáváme vývar a ještě 0,2l červeného vína.

Až je maso měkké a zelenina se sním začne vázat , přidejte menší konzervu rajčatového protlaku a nechte odvařit přebytečné množství tekutiny .

Závěrem dosolíme , dopepříme a popř. přidáme ještě hnědý cukr.

Doporučujeme podávat s bramborovými noky nebo tlačenými bramborami a doplnil trochou strouhaného parmazánu.
HUDEBNÍ VEČER - JAZZOVÉ DUO MILAN KAŠUBA A PETR KOŘÍNEK SPOLU S DÁŠOU UBROVOU

ČTVRTEK 11.8.2022 - 19:00

Zveme všechny přátelé dobrého vína a skvělé hudby na další úžasný hudební večer v RockWine. Tentokrát se moc těšíme na vystoupení vynikajících umělců v uskupení: Moravské jazzové duo - Milan Kašuba a Petr Kořínek, hostem je Dáša Ubrová.

Milan Kašuba, Petr Kořínek a Dáša Ubrová Vás provedou tvorbou světových jazzových autorů, převážně třicátých a čtyřicátých let minulého století. 

Milan Kašuba - jazzový kytarista, skladatel a hudební pedagog 

Petr Kořínek - jazzový kontrabasista, aranžér a hudební pedagog 

Dáša Ubrová - zpěvačka, výtvarnice, textařka a editorka 

Těšíme se na Vás a na skvělou zábavu 

Rezervujte si prosím místa na tel.: +420 730 171 990  nebo na mailu: anicka@mezihorami.czHUDEBNÍ VEČER - VOJTĚCH SVATOŠ A PAVEL ŠMÍD SPOLU S BOHDANEM MOUDRÝM

PÁTEK 29.7.2022 - 19:00

Zveme všechny milovníky dobrého vína a skvělé hudby na hudební večer v RockWine, kde vystoupí výborní hudebníci, kteří již u nás sklidili váš velký potlesk.

Vojtěch Svatoš & Pavel Šmíd spolu s Bohdanem Moudrým.

Vojtěch Svatoš je hudební producent, skladatel, zpěvák, multiinstrumentalista a zvukový inženýr. Je zpěvákem a hudebníkem, který ročně odehrává přes 100 koncertů konajících se v České republice i v zahraničí, a podílí se na desítkách studiových hudebních projektů takřka všech hudebních žánrů. Tentokrát vystoupí společně se svým hudebním, skladatelským a producentským parťákem Pavlem Šmídem. 

Pavel Šmíd je multiinstrumentalista, skladatel a hudební producent, který se věnuje hudbě napříč žánry a kulturami. Od dětství se věnuje hře na kytaru, ale zásadním se pro něj stalo setkání s tradiční hudbou západní Afriky. Vojtěch Svatoš a Pavel Šmíd společně sdílí podia v různých uskupeních již 13 let. Jejich vystupování v duu se těší velké oblibě díky neuvěřitelné souhře, velké energii a propojovaní různých hudebních žánrů.

Těšíme se na Vás a na skvělou zábavu 

Rezervujte si prosím místa na tel.: +420 730 171 990
nebo na mailu: anicka@mezihorami.cz  


DEGUSTACE VÍN - VINAŘSTVÍ KAMIL PROKEŠ

ČTVRTEK 21.7.2022 v 19:00 

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Tentokrát svá vína představí skvělý moravský vinař Kamil Prokeš a my už se moc těšíme Rodina Prokešů má svoji rodovou historii zasazenou do malebné vinařské obce Němčičky. Kamil Prokeš odmala pomáhal otci ve vinici i ve sklepě a postupně se vinařství stalo jeho profesí. Zaměřuje se na výrobu šumivých vín klasickou technologií kvašením v lahvi, na sabráž či výrobu oleje ze semen hroznů. Drží se zásady zachování terroir, vyloučení chemických přípravků a minimalizace enologických zásahů. Z jeho sklepního hospodářství tak vycházejí vína, která jsou dokonalým produktem přírody.

Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 450 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na anicka@mezihorami.cz nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky moravského vína.


HUDEBNÍ VEČER S VÝSTAVOU OBRAZŮ - ALENA KOJDLOVÁ A MARTIN KUDLA KUDLIČKA

ÚTERÝ 28.6.2022 - 17:00.

Zveme vás na příjemně strávený večer u sklenky dobrého vína s hudbou Martina "Kudlly" Kudličky při příležitosti zahájení výstavy obrazů Aleny Kojdlové. Alena Kojdlová Brněnská výtvarnice Alena Kojdlová se narodila v Praze. Odmalička se zabývala kresbou a malbou. Absolvovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně. Ve své profesionální výtvarné činnosti se věnuje malbě a tvorbě objektů z kůže. Její práce jsou ve sbírkách Moravské galerie. Má za sebou nespočet samostatných výstav, nejen v České republice, ale i v zahraničí.  

https://galeriekoala.webnode.cz/...ie/ [1] 

Martin "Kudla" Kudlička Brněnský písničkář, textař, moravský atašé rádia BEAT, zakládající člen brněnských skupin Lidopop a Zadáci, autor textů na desce Tulák po hvězdách brněnské legendy Progres 2, autor několika divadelních představení pro děti, na kterých spolupracoval např. s Petrem Skoumalem, moderátor hudebních festivalů. 

https://www.kudlamusic.cz/...ie/ [2] 

Moc se těšíme na krásné umění a skvělou hudbu po celý večer. 

Rezervujte si prosím místa na tel.: 730 171 990   nebo na mailu: anicka@mezihorami.cz HUDEBNÍ VEČER - VOJTĚCH SVATOŠ A BOHDAN MOUDRÝ

PÁTEK 24.6.2022 - 19:00

Vážení přátelé dobrého vína, hudby a umění
Zveme vás na skvělý hudební večer a posezení u skleničky lahodného vína Rezervace míst na tel.: 730 171 990
Nebo na mailu: anicka@mezihorami.cz

Těšíme se na hudební skupinu
Vojtěch Svatoš & Bohdan Moudrý - Just Like That!
Vojtěch Svatoš hudební producent, skladatel, zpěvák a multiinstrumentalista společně s Bohdanem Moudrým zpěvákem a kapelníkem, sdílejí hudební podia v několika uskupení již několik let. Kromě autorské tvorby, kde například společně doprovázejí brněnskou zpěvačku, textařku a výtvarnici Dášu Ubrovou, jsou členové party bandu Benny Q. V komorním uskupení své vokály doprovázejí pomocí piana a cajonu a nabízejí energickou a propracovanou show, která prolíná velké množství žánrů a sklízí velký úspěch. Zahrají převzaté písně, které jsou pro ně tou největší inspirací např. Ray Charles, Lionel Richie, Queen a mnoho dalšího.DEGUSTACE VÍN - VINAŘSTVÍ BALÁŽ

ÚTERÝ 21.6.2022 v 19:00 

Vážení a milí přátelé dobrého vína, dovolujeme si vás pozvat na řízenou degustaci vín u nás v RockWine.

Nový ročník vín 2021 nám představí vinařství Baláž z jejich rodinného vinařství z Dolních Dunajovic. Původ rodinného vinařství se datuje do meziválečného období a pohnutých 40. let minulého století. Lucie s Jiřím jsou pokračující generací a my máme radost, že nám osobně představí vína v RockWine. Již se moc těšíme až ochutnáme nový ročních výborných vín z vinařství Baláž. 

Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00.

Cena degustace je 400 Kč/os.

Místa si prosím rezervujte e-mailem na anicka@mezihorami.cz nebo telefonicky na čísle 730 171 990.

Budeme se na vás těšit u skleničky moravského vína.


HUDEBNÍ VEČER - 2AP - Two Alien Planets

PÁTEK 10.6.2022 - 19:00

Autorské písně skupiny 2AP - Lenky K. a Jarka H.

Přijďte ochutnat spolu s dobrým vínem také folk-rockové písně z prvního chystaného alba Two Alien Planets.
Jarkova kytara, Lenčin klavír, naše hlasy, Zuzčiny vokály, Frantův cajon.Ukázku z minulého koncertu najdete na našem FB.A náš první klip je na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=TK1q9zwuWPs#acoustic #duets #koncertybrno2AP, Lenka K. and Jarek H. will play their own songs (in English) - two voices, vocals, guitar, piano, cajon. They will play songs from their first upcoming album Two Alien Planets.
Want to hear a demo?
Their first clip is on Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=TK1q9zwuWPsDEGUSTACE VÍN Z VINAŘSTVÍ GAJDŮŠEK

ÚTERÝ 31.5.2022 - 19:00

Rezervace míst: 730 171 990

anicka@mezihorami.cz

Vstupné 400,-/osobu

Vážení přátelé a milovníci dobrého vína, srdečně vás zveme na řízenou degustaci vín od začínajícího vinaře z Tvrdonic, který svá vína vyrábí v Bio kvalitě. Vinař Filip Gajdůšek nám na degustaci představí 9 vzorků svých vín. Těšíme se! 

Vína pro degustaci:

1. Sauvignon, zemské, suché 

2. Veltlínské zelení, pozdní sběr, suché (krášleno na kvasnicích)

3. Chardonnay, pozdní sběr, suché (krášleno na kvasnicích)

4. Rulandské šedé, zemské, polosuché

5. Tramín červený, výběr z hroznů, polosuché (krášleno na kvasnicích)

6. Cabernet Sauvignon rosé, pozdní sběr, polosuché

7. Dornfelder, zemské, suché

8. Cabernet Moravia, pozdní sběr, suché

9. Meruňkové víno, ovocné, polosladké

Něco o vinařství Gajdůšek: Jak jsme se k tomu dostali? Nic není náhodou. V roce 2014 jsem si za peníze z brigády nechal vyrobit vizitky, složky, založil živnost a začal dělat obchoďáka pro jedno vinařství. Nechtěl jsem být zaměstnaný a chtěl jsem to prostě zkusit. Dokázat rodičům, že na to mám. Brzy jsem si z vydělaných peněz otevřel vlastní vinotéku. Ta se tehdy nacházela vedle domu mé bývalé přítelkyně. Měla tam prodávat a mít to na starosti. Ideální představa. Jenže má mladistvá naivita mě rychle vyškolila. Netrvalo to dlouho a zůstal jsem jen já a vinotéka. Lidí chodilo málo, takže jsem si nemohl dovolit někoho zaměstnat. Den co den, jsem tam doslova ztrácel čas. Začarovaný kruh, ze kterého mě vysvobodila až kamarádka Denisa, která si to vzala celé na starost i přes minimální výdělek. Tím jsem získal opět čas na velkoobchodní prodej vína. Tentokrát jsem to pojal trochu vyspěleji. Nová firma, nový společník, nová vize. Pět let maratonu, kterému jsem dával téměř všechno. Fungovalo to, než přišlo vyhoření. Ten pocit, kdy nemáte důvod ráno vstávat, nic Vás nebaví ani nenaplňuje. Z tohoto vedla jenom jedna cesta. Opustit firmu. V roce 2020 odcházím a vracím se téměř na začátek. Tzn. jedna vinotéka. Chuť a motivace mě ale nepřešla, proto roku 2021 zakládám vinařství. Filozofie je jasná. Bio vína, které budou chutnat. Aktuálně fungujeme v pronajatých výrobních prostorech a bio hrozny nakupujeme z obce Tvrdonice a Týnec. Jsme malé vinařství s kapacitou okolo 17000 tis litrů vína.HUDEBNÍ VEČER - SWING PIGS

SOBOTA 28.5.2022 - 19:00

Rádi bychom vás srdečně pozvali na jeden z dalších hudebních večerů v RockWine!
V sobotu 28.5. vám zahraje skvělé hudební duo Swing Pigs aneb deset psychotropnÍch strún vibrujících v rytmu potentní sexuální energie útočících na ty nejskrytejší animální pudy posluchačů. Srdcervoucí housle Alexeye Aslamase v dialogu se štekající kytarou Samuela Pauča vždy v jedinečné konstalaci. Hudební performance plná improvizace mísící najrůznejší hudební vlivy a žánry. Klasika, Swing, Blues, Soul, Jazz a folklór v nevyzpytatelné postprodukci slovanského dua. Destilovaný ruský a slovenský temperament v té nejčiřejší podobě. Nazdraví!
Čeká vás skvělá živá hudba, příjemná atmosféra rotundy a dostatek dobrého vína nejen z Moravy!
Vaše místa si prosím rezervujte e-mailem na anicka@mezihorami.cz nebo telefonicky na 730 171 990.
Vstupné na osobu je 150 Kč.
Těšíme se na vás.


VERNISÁŽ - ZDENĚK EDA CUPÁK

ÚTERÝ 10.5.2022 - 17:30

Nenechte si ujít!!!

Srdečně zveme všechny milovníky vína, hudby a umění na vernisáž, kde svá díla představí výtvarník Zdeněk Eda Cupák. Výstava se bude konat u nás na RockWine v úterý 10.5. v 17:30. Těšíme se na vás! 

Výstava bude probíhat v období květen až červen , tak se přijďte podívat . 


Degustace vín - Vít Sedláček "na druhou"

ČTVRTEK 27.4.2022  - 19:00 AŽ 22:00

Vyjímečně ve čtvrtek 28.4. se uskuteční unikátní degustace dvou vinařství v průběhu jednoho večera! Svá vína a nové vinařství představí náš bývalý sympatický kolega Vítek Sedláček. Vítek představí pět svých nových vín z vinařství Vitas a samozřejmě i vína z rodinného vinařství Vít Sedláček z Vrbice. Můžete se těšit na vína od Vítka juniora i vyzrálá osobitá červená vína od pana Sedláčka z Vrbice. My v RockWine se moc těšíme, co vy?

Degustace se uskuteční v obvyklém čase 19:00 a vstupné je 450 Kč/os. Svá místa si prosím rezervujte telefonicky na 730 171 990 nebo e-mailem na: zdenka@rockwine.cz.


Řízená degustace - Vinařství Válka, Nosislav

ÚTERÝ 22.2.2022 - 19:00 AŽ 22:00

Milí RockWineři, první únorovou řízenou degustaci zahájíme ochutnávkou vín z vinařství Válka. Vojta Válka představí celkem 11 vín. 8 vzorků vybereme z nabídky vinařství my a 3 vína si připraví Vojta jako překvapení. Můžete se těšit na vína bílá i červená, suchá i se zbytkovým cukrem z vlastních bio vinic. Vinařství pěstuje révu na svazích Přírodního parku Výhon, ve vinařské obci Nosislav. Více než 8 ha vinic je umístěno v krásné viniční trati Přední hory, kde kamenné meze z místního materiálu pomáhají biologické rozmanitosti. Jako malovýrobci tvoří víno jako umělecké dílo. Degustace se uskuteční v úterý 22.2. v obvyklém čase 19:00.Cena degustace je 400 Kč/os. Místa si prosím rezervujte e-mailem na zdenka@rockwine.cz nebo telefonicky na čísle 730 171 990. Budeme se těšit na setkání s vámi u skleničky moravského vína.

Řízená degustace vín - Mezi Horami, Velké Pavlovice

STŘEDA 26.1.2022 - 19:00 AŽ 22:00

První letošní sérii řízených degustací odstartujeme ochutnávkou vín z vinařství Mezi Horami z Velkých Pavlovic. Můžete se těšit na 11 vzorků suchých vín. 4 bílé, 1 oranžové, 1 rosé a 5 červených vín předstastaví technolog a vinohradník vinařství pan Radim Hanák. Novinkou bude bílé a červené cuvée RockWine, které s námi exkluzivně ochutnáte jako první. Pokud ještě nemáte program na středeční večer, tak si neváhejte zarezervovat místo na zdenka@rockwine.cz, 730 171 990.
Těšíme se na vás ve středu u pohárku vína!


ŘÍJEN27

19:00

Degustace - Gurdau

Degustaci povede technolog a vinohradník vinařství Gurdau Marek Sedláček a obchodní manažerka Natálie Dvořák. 7 bílých suchých vín převážně odrůdy Riesling, Pinot Blanc, Veltlínské zelené a jeden Riesling sekt, vše z vlastních vinic v Kurdějově. Cena 300 Kč/os


ŘÍJEN13

19:00

Degustace - Rheinhessen s KorekWines

Na druhé říjnové úterý si pro vás Eva Šimonová z KOREK wines nachystala degustaci bílých vín z německé oblasti Rheinhessen. Dvě biovinařství Weingut Julius a Alexandr Gysler, 8 vzorků, 6x Riesling, 1x Goldmuskateller,1x Sauvignon, cena 500 Kč/os


ZÁŘÍ29

19:00

Degustace vinařství Lípa - Mikulov

Vinařství Lípa nás v nabídce provází od samotného otevření RockWinu. Letos najdete v nabídce degustace 6 bílých vzorků, 1 růžový, 2 červené a poprvé i sekt. Těšíme se! Cena degustace je 400 Kč, je nutná rezervace.


ZÁŘÍ16

19:00

Degustace vinařství Kadrnka - Březí u Mikulova

Pět párů vzorků ke srovnání různých ročníků ze stejných tratí - tento originální formát Vám představí Jindřich Kadrnka na první degustaci po prázdninách (a opět ve středu). Cena degustace je 300 Kč, je nutná rezervace.


ZÁŘÍ11

19:30

Hudební večer s kytarami

V pátek si v RockWinu zahrají Hana Marie Valíčková a Petr Malý - něco z vlastní tvorby a něco budete možná znát. Rezervace nejsou třeba, vstupné je dobrovolné.


SRPEN26

19:00

Degustace vinařství Beneš, Hrušky

Netradičně ve středu přijede na konci léta představit bílá i červená vína náš oblíbený zástupce Slovácké podoblasti - vinařství Beneš. Cena degustace je 400 Kč, je nutná rezervace.


SRPEN21

16:00

Soukromá akce

V pátek 21.8. bude vinotéka rezervována pro soukromou událost, určitě se však můžete zastavit pro láhev s sebou.


ČERVENEC21

19:00

Degustace vinařství Taubenschuss, Rakousko

Jediné a zároveň naprosto skvělé rakouské vinařství v nabídce našeho wine baru. Cena degustace je 400 Kč, je nutná rezervace.


ČERVEN23

19:00

Degustace - Lobkowiczké Zámecké vinařství Roudnice

Roman Líbal představí 400 let tradice v 10 vzorcích. Vavřinec nefiltr, Pinot Noir sekt, pěkné Ryzlinky a plná červená vína. Cena: 400 Kč. Nutná rezervace.


ČERVEN19

16:00

Soukromá akce

V pátek 19.6. bude vinotéka rezervována pro soukromou událost, určitě se však můžete zastavit pro láhev s sebou.


ČERVEN16

19:00

Degustace - vinařství Reisten

Osobitá vína pojící v sobě vášeň, jedinečnou atmosféru pálavské krajiny, respekt a ohleduplný přístup k přírodě. Cena: 400 Kč. Nutná rezervace.


ČERVEN12

16:00

Soukromá akce

V pátek 12.6. bude vinotéka rezervována pro soukromou událost, určitě se však můžete zastavit pro láhev s sebou.


ČERVEN09

19:00

Degustace vinařství Kamil Prokeš

Nevyzkoušené je nepoznané. Pod tímto krédem představí Kamil Prokeš dvě šumivá vína, 6 bílých a dva červené vzorky. Cena degustace je 400 Kč, je nutná rezervace.


DUBEN30

19:00

KORONTÉNA

Tuto akci, povinnou pro každého zato se vstupem zdarma, nám byl čert dlužen, ale společně ji zvládneme. Vína si přijďte vybrat osobně (prodáváme jen s sebou) nebo objednejte online a vyzvedněte, případně využijte rozvoz zdarma.


DUBEN21

19:00

ZRUŠENO - Degustace - vinařství Gurdau

Degustaci přesouváme na příznivější, virem nezatíženou dobu, kterou včas oznámíme. Víno Gurdau už ale nejdete v nabídce našeho online prodeje a objednávat můžete i mailem a na Facebooku.


DUBEN07

19:00

ZRUŠENO - Degustace - vinařství Ampelos

Degustaci přesouváme na příznivější, virem nezatíženou dobu, kterou včas oznámíme. Víno Ampelos už ale nejdete v nabídce našeho online prodeje a objednávat můžete i mailem a na Facebooku.


BŘEZEN26

16:00

Soukromá akce

Ve čtvrtek 26.3. bude vinotéka rezervována pro soukromou událost, určitě se však můžete zastavit pro láhev s sebou.


BŘEZEN10

19:00

Degustace - Ryzlinky Spielberg

10 ryzlinků z různých ročníků a tratí během jediného večera. Cena: 400 Kč. Nutná rezervace.


BŘEZEN05

16:00

Soukromá akce

Ve čtvrtek 5.3. bude vinotéka rezervována pro soukromou událost, po 20. hodině se však můžete zastavit pro láhev s sebou.


ÚNOR25

19:00

Degustace - VINO HORT

Degustace Vinařství z Dobšic u Znojma. Cena degustace je 400 Kč, je nutná rezervace.


ÚNOR11

18:00

Degustace vinařství Jan Stávek

Na začátku února k nám na degustaci dorazí Jan Stávek z Němčiček, který se specializuje zejména na rosé, cuvée a fortifikovaná vína. Cena degustace je 400 Kč, je nutná rezervace.


LEDEN29

19:00

Degustace vinařství Vít Sedláček

Mimořádně ve středu představí převážně červená vína z Modrých hor mladý vinař Vít Sedláček. Cena degustace je 400 Kč, je nutná rezervace.


LEDEN17

20:00

DIZZY Unplugged

Rok 2020 zahájíme s rockovým uskupením DIZZY a jejich interpretacemi Joe Cockera a dalších hvězd. Vstupné je dobrovolné.


PROSINEC17

19:00

VYPRODÁNO Degustace - Itálie

Poslední letošní degustace patří tradičně Itálii v podání našeho partnera La Fattoria. Od severu k jihu, od Dolomit na Sicílii. Těšíme se! Cena 700 Kč.


PROSINEC12

16:00

Soukromá akce

Ve čtvrtek 12.12. bude vinotéka rezervována pro soukromou událost, určitě se však můžete zastavit pro láhev s sebou.


PROSINEC06

16:00

Soukromá akce

V pátek 6.12. bude vinotéka rezervována pro soukromou událost, určitě se však můžete zastavit pro láhev s sebou.


PROSINEC03

19:00

Degustace vinařství B\V

3. prosince 2019 k nám opět zavítají z Ratíškovic z B\V vinařství a společně ochutnáme vína z jejich nejnovější produkce. Rovněž budeme mít možnost ochutnat vína oceněná v letošním Salonu vín a vína oceněná na mezinárodních soutěžích, včetně aktuálního velkého úspěchu ze San Francisca. Na závěr Vám pan Zdeněk Bábíček představí zbrusu novou, nejvyšší řadu vín RESERVA. Rezervace nutná. Cena 400 Kč.


LISTOPAD27

16:00

Soukromá akce

Ve středu 27.11. bude vinotéka rezervována pro soukromou událost, určitě se však můžete zastavit pro láhev s sebou.


LISTOPAD26

19:00

VYPRODÁNO - Degustace vinařství Klobása

Exkluzivní malovinařství na dvouhektarové vinici v nikolčické trati Neuperk. Z kotle od hustopečských rybníků na ni proudí teplý vzduch, který vyhřívá hrozny na révových keřích do kvality vysokých přívlastků.


LISTOPAD19

19:00

VYPRODÁNO - Degustace vinařství Tanzberg

Prezentace vín z mikulovského vinařství Tanzberg. V minulosti velmi úspěšná akce, která si zaslouží zopakování. Rezervujte si včas stůl pro sebe i svoje přátele! Vstupné 400 Kč.


LISTOPAD15

16:00

Soukromá akce

V pátek 15.11. bude vinotéka rezervována pro soukromou událost, určitě se však můžete zastavit pro láhev s sebou.


LISTOPAD05

19:00

Degustace vinařství Piálek & Jäger

Piálek & Jäger, malé vinařství dvou kamarádů přiveze ochutnat vzorky svých vín ze znojemské vinařské podoblasti 5. listopadu 2019. Degustace začíná v 19 hodin, vstupné 400 Kč. Rezervace míst telefonicky, mailem či osobně ve vinotéce.


ŘÍJEN29

19:00

Degustace vinařství Baláž

V úterý 29. října 2019 se v naší vinotéce opět představí vinařství Baláž z Dolních Dunajovic. Degustace začíná v 19 hodin, vstupné 400 Kč. Rezervace míst telefonicky, mailem či osobně ve vinotéce.


ŘÍJEN22

19:00

Degustace vinařství Mezi Horami

Vína z produkce našeho sesterského vinařství Mezi Horami ochutnáme v úterý 22. října 2019. Svoje místa si rezervujte předem. Cena 400 Kč.


ŘÍJEN08

19:00

Degustace Víno Lípa

Rodinné vinařství Víno Lípa z Mikulova představí svoje vína na degustaci, která se bude konat 8. října 2019. Rezervujte si svoje místa předem. Cena 400 Kč.


ZÁŘÍ24

19:00

Degustace BM Vinařství

Druhá zářijová degustace bude tentokrát patřit BM Vinařství z Tvrdonic. Vína z jejich produkce ochutnáme v úterý 24. září 2019. Začínáme tradičně od 19 hodin. Rezervace předem nutná. Cena degustace je 400,- Kč.


ZÁŘÍ10

19:00

ZRUŠENO - Degustace Vinařství Mezi Horami

Omlouváme se, ale z naléhavých důvodů je degustace vinařství Mezi Horami zrušena, nový termín včas oznámíme.


ZÁŘÍ01

18:00

Richard Píše Obrazy

V září a říjnu bude RockWine hostit autorskou výstavu obrazů Richarda Píšeho. Přijďte si potěšit oko při sklence dobrého vína.


SRPEN27

19:00

Degustace Vinařství Rodina Kölbelova

Podzimní program degustací zahájíme už v úterý 27. 8. 2019 ochutnávkou vín z produkce vinařství rodiny Kölbelovy z Kyjova. Začátek tradičně od 19 hod. Rezervace mailem, telefonicky, osobně. Cena 350 Kč.


ČERVENEC25

19:00

Hudební večer Martin Balik "Moravák z Argentiny"

Moravák z Argentiny Martin Balík a jeho pojetí moravských a českých písní lidových i zlidovělých a víno k tomu - to vás čeká 25. července v RockWine! Jazyková kombinace španělštiny, angličtiny, moravštiny - takže veselo a pestro. Zazní také písně ze společné dílny s Dášou Ubrovou, která je hostem večera. Vstupné naprosto a zcela dobrovolné.


ČERVEN18

19:00

Degustace Vinařství Hauser

Poslední degustace před letními prázdninami bude patřit Vínařství Hauser z Moravské Nové Vsi. Svoje vína představí v úterý 18. června 2019. Začátek tradičně od 19 hod. Rezervace mailem, telefonicky, osobně. Cena 250 Kč.


ČERVEN14

19:00

Sólový koncert Vojtěcha Svatoše

Srdečně Vás zveme na sólový koncert Vojtěcha Svatoše! Vojtěch je charizmatický zpěvák, skladatel, producent a skvělý hudebník každým coulem! Máme pro vás dva termíny - čtvrtek a pátek, ať můžete vybírat:-) Rezervujte si své místo u stolu včas! Závazné rezervace emailem na milos@rockwine.cz nebo osobně ve vinotéce. Kapacita je omezená. Vstupné dobrovolné. Více na www.vojtechsvatos.cz


ČERVEN13

19:00

Sólový koncert Vojtěcha Svatoše

Srdečně Vás zveme na sólový koncert Vojtěcha Svatoše! Vojtěch je charizmatický zpěvák, skladatel, producent a skvělý hudebník každým coulem! Máme pro vás dva termíny - čtvrtek a pátek, ať můžete vybírat:-) Rezervujte si své místo u stolu včas! Závazné rezervace emailem na milos@rockwine.cz nebo osobně ve vinotéce. Kapacita je omezená. Vstupné dobrovolné. Více na www.vojtechsvatos.cz


ČERVEN04

19:00

Degustace vinařství Perk

V úterý 4. června 2019 přivítáme v naší vinotéce opět vinařství Perk z Miroslavi u Znojma. Degustace začíná v 19 hodin, vstupné 250 Kč. Rezervace míst telefonicky, mailem či osobně ve vinotéce.


KVĚTEN21

19:00

Degustace Vinařství Ampelos

V úterý 21. května 2019 budeme opět po nějakém čase ochutnávat vína z produkce Vinařství Ampelos z Vrbovce u Znojma. Začátek tradičně od 19 hod. Rezervace mailem, telefonicky, osobně. Cena 300 Kč.


DUBEN25

18:00

Dáša Ubrová - Výtvarno a muzicírování

Výtvarno a muzika, ruku v ruce se štěstím na úžasné lidi, mě provází už roky :) A když se k tomu přidá ještě něco lahodného moku v príma prostředí, pak z toho nemůže být nic jiného než parádní večer plný hudby, barev a radosti! Buďte u toho spolu se mnou a mými muzikantskými kamarády, se kterými Vám zahrajeme nejen písničky z naší společné desky, ale určitě i něco navíc :) Těším se na Vás!


DUBEN23

19:00

Degustace Vinařství Berthy

Vinařství Berthy z Blatnice pod svatým Antonínkem se zabývá produkcí přirozených vín. Jak v jejich podání chutnají, můžete zjistit 23. dubna 2019, od 19 hod. Rezervace mailem, telefonicky, osobně. Cena 300 Kč.


DUBEN09

19:00

Degustace vinařství Válka

Rodinné vinařství Válka z Nosislavi představí svoje vína v úterý 9. dubna 2019. Začátek v 19 hod, rezervace mailem, telefonicky, osobně. Cena 300 Kč


BŘEZEN26

19:00

Degustace vinných sklepů U Jeňoura

Na degustaci vín z vinných sklepů U Jeňoura z Prušánek se můžete těšit v úterý 26. března 2019. Začátek v 19 hod, rezervace mailem, telefonicky, osobně. Cena 300 Kč


BŘEZEN15

20:00

Hudební večer Martin "Kudla" Kudlička

Pátek, 15. března bude patřit písničkáři Martinu "Kudlovi" Kudličkovi, kterého mnozí z vás znají jako moderátora, baskytaristu, zpěváka a textaře. Nyní se nám představí v nové podobě písničkáře s akustickou kytarou. Přijďte k nám strávit pohodový večer s příjemnou muzikou a sklenkou dobrého vína. Vstupné dobrovolné. Rezervace mailem, telefonicky, osobně.


BŘEZEN12

19:00

Degustace vinařství Turek a Šiška

Degustace vín z produkce mladého rodinného vinařství Turek a Šiška je připravena na úterý 12. března 2019. Začátek v 19 hod, rezervace mailem, telefonicky, osobně. Cena 300 Kč


ÚNOR28

18:00

Vinohrady - výstava fotografií

Od 1. března do 24. dubna 2019 budou v naší vinotéce ke shlédnutí fotografie z dílny fotografické skupiny "Fotografovo pozdní odpoledne", k jejichž vniku autory inspirovalo víno a krajina s ním spojená.


ÚNOR26

19:00

Degustace vinařství Taubenschuss

V úterý 26. února 2019 se degustací představí vinařství Taubenschuss z rakouského Weinviertlu. Vinařství s tradicí od roku 1670 je známé především svými suchými víny. Začátek jako obvykle v 19.00 hod. Rezervace mailem, telefonicky či osobně ve vinotéce. Cena degustace je 350 Kč.


ÚNOR12

19:00

Degustace Vinařství Spielberg

Na první únorové degustaci v úterý 12. února 2019 se vám představí Vinařství Spielberg z Archlebova. Začátek jako obvykle v 19.00 hod. Rezervace mailem, telefonicky či osobně ve vinotéce. Cena degustace je 350 Kč.


ÚNOR01

20:00

Hudební večer Dizzy Unplugged

První únorový večer u nás bude patřit hudebnímu uskupení Dizzy. K poslechu i tanci bude hrát až do 22 hod. Přijďte si zpříjemnit páteční večer sklenkou vína a trochou rockové muziky.


LEDEN29

19:00

Degustace Vinařství Václav

Na další lednové degustaci vám přivítáme v úterý 29. ledna 2019. Představí se vám mladé Vinařství Václav z Hustopečí. Začátek jako obvykle v 19.00 hod. Rezervace mailem, telefonicky či osobně ve vinotéce. Cena degustace je 350 Kč.


LEDEN15

19:00

Degustace vinařství Vican

Naše pravidelné degustace zahájíme v novém roce 2019 v úterý 15. ledna ochutnávkou vín z produkce rodinného vinařství Vican z Mikulova. Začátek je tradičně v 19.00 hod. Rezervace mailem, telefonicky či osobně ve vinotéce. Cena degustace je 300 Kč.


PROSINEC19

19:00

Degustace italských vín

Pro velký zájem (degustace 18. 12 je již beznadějně obsazena) přidáváme další degustací italských vín, která se v naší vinotéce bude konat 19. prosince. Ti z vás, kteří si nestihli zarezervovat místa, mají nyní novou možnost. Cena je 400 Kč.


PROSINEC18

19:00

Degustace italských vín

Přijďte si zpříjemnit předvánoční shon degustací italských vín, která se v naší vinotéce koná 18. prosince. Můžete nejen ochutnat zajímavá vína, ale zároveň je i zakoupit jako vánoční dárek pro své nejbližší. Místa si rezervujte předem. Cena je 400 Kč.


PROSINEC04

19:00

Degustace Vinařství Holánek

V úterý 4. prosince 2018 budete mít možnost ochutnat vína z Vinařství Holánek se sídlem v Ivani. Degustace začíná v 19 hodin, vstupné 300 Kč. Rezervace míst telefonicky, mailem či osobně ve vinotéce.


LISTOPAD21

19:00

Hudební večer - Michael Friedman a Chris Ronald

Do Brna přicházejí uznávaní zpěváci a skladatelé Chris Ronald and Michael Friedman z Britské Kolumbie v Kanadě. Chris Ronald je nositel řady ocenění včetně nominace na titul "Skladatel roku" na Canadian Folk Music Awards. Jeho styl bývá popisován jako kanadská folk music s britskými kořeny. Michael Friedman patří mezi nejobdivuhodnější postavu kanadské hudební scény na západním pobřeží. Posluchače ohromí nejen pozoruhodným hlasovým rozsahem, ale i svým eklektickým přístupem k akustické kytaře.


LISTOPAD20

19:00

Degustace vinařství Piálek & Jäger

Piálek & Jäger, malé vinařství dvou kamarádů přiveze ochutnat vzorky svých vín ze znojemské vinařské podoblasti 2. listopadu 2018. Degustace začíná v 19 hodin, vstupné 300 Kč. Rezervace míst telefonicky, mailem či osobně ve vinotéce.


LISTOPAD13

19:00

Degustace vinařství Perk

V úterý 13. listopadu 2018 se v naší vinotéce poprvé představí nové dynamické vinařství Perk z Miroslavi ve Znojemské vinařské podoblasti. Degustace začíná v 19 hodin, vstupné 300 Kč. Rezervace míst telefonicky, mailem či osobně ve vinotéce.


LISTOPAD06

19:00

Degustace BM Vinařství

První listopadová degustace bude tentokrát patřit BM Vinařství z Tvrdonic. Vína z jejich produkce ochutnáme v úterý 6. listopadu 2018. Začínáme tradičně od 19 hodin. Rezervace předem nutná. Cena degustace je 300,- Kč.


ŘÍJEN23

19:00

Degustace vinařství Bábíček/Vacenovský

23. října 2018 k nám opět zavítají z Ratíškovic z vinařství Bábíček/Vacenovský a společně ochutnáme vína z jejich nejnovější kolekce. Rezervace nutná. Cena 300 Kč.


ŘÍJEN09

19:00

Degustace vinařství Tanzberg

Prezentace vín z mikulovského vinařství Tanzberg. V minulosti velmi úspěšná akce, která si zaslouží zopakování. Rezervujte si včas stůl pro sebe i svoje přátele! Vstupné 350 Kč.


ZÁŘÍ25

19:00

Degustace Víno Lípa

Rodinné vinařství Víno Lípa z Mikulova představí svoje vína na degustaci, která se bude konat 25. září 2018. Rezervujte si svoje místa předem. Cena 300 Kč.


ZÁŘÍ11

19:00

Degustace Vinařství Mezi Horami

První zářijová degustace představí v úterý 11. 9. 2018 produkci našeho sesterského Vinařství Mezi Horami z Velkých Pavlovic. Začátek je v 19 hodin. Místa si rezervujte předem telefonicky, e-mailem či osobně ve vinotéce. Cena degustace je 300,- Kč.


SRPEN31

19:00

Vernisáž s hudebním večerem

V pátek 31. srpna 2018 zveme všechny příznivce na vernisáž fotoobrazů z pražského koncertu Rolling Stones od Miloše Hlaváčka. Začínáme v 19 hod, od 19.45 se o hudební doprovod postarají Ukulele Troublemakers.


LISTOPAD11

19:00

Degustace Víno Lípa

Rodinné vinařství Víno Lípa u Mikulova představí svoje vína na degustaci, která se bude konat 7. listopadu 2017. Rezervujte si svoje místa předem. Cena 200 Kč.


ZÁŘÍ20

0:00

Miloš Hlaváček - Fotografie

Od 20. září patří naše galerijní stěna opět fotografiím. Atmosféru rockových koncertů zachycenou objektivem Miloše Hlaváčka můžete vychutnávat stejně jako vína z naší nabídky každý den kromě neděle od 15h.